Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Příběh nešťastného seniora: Vytipovali si ho a třináctkrát ho přepadli a okradli

Zdroj:

„Nejdříve si na mě počkali tam na cestě. Dali mi po hlavě, prohledali kapsy, sebrali peníze a mobil. Jindy vykopli dveře a kradli u mě doma,“ líčí otřesné zážitky Edwin Cieslar (91) z Orlové na Karvinsku.

Edwin Cieslar u sebe rozhodně nenosí tisíce a žije ve skromném domku na okraji Orlové-Lazy. Kdysi stála v okolí řada dalších domů, jenže kvůli důlní činnosti a faktu, že se tu zem pomalu propadá, bylo mnoho z nich určeno k demolici.

Edwin Cieslar nebydlí v honosné vile, jež by zloděje lákala. A přesto se našli lidé, kteří nenechali starého muže v klidu. Pan Cieslar tu žije od narození. K místu má hlubokou citovou vazbu a nehne se odsud.

Na svět přišel, když byl prezidentem ještě T. G. Masaryk, přečkal tady i 2. světovou válku. Nikdy se ale nebál tolik jako ve čtyřech krušných letošních měsících.

Třásli se mnou na posteli

„Všechny dveře, co tu jsou, ti cigáni rozmlátili,“ líčí v kuchyňce. Přes dramatické zážitky s lotry, které odstartovaly letos na jaře, je stále optimista a rád zavtipkuje.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Sladké snění v bavlnce

Kouzlo útulného bydlení

Bez bytového textilu by naše bydlení nebylo útulné, dobře vybrané barvy i materiály zmůžou zázraky. Stylové povlečení nám utváří moderní design…

Akční letáky