Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Eva: Vzali jsme si domů mužovu babičku na dožití. Schválně nám rozbila vztah

Zdroj: shutterstock
Prohlédněte si všechny fotografie (11)

Chtěla jsem vyhovět svému muži a vzít si na opatrování jeho nemocnou babičku. Bylo to špatné rozhodnutí. Babičce se náramně daří, ale naše manželství je v troskách.

Jak zachránit manželství? Tipy najdete v galerii.

Babička hlava rodiny

Manželova babička byla vždy generál celé rodiny. Do všeho musela mluvit a vše muselo být podle ní. Když jsme se s Jardou poznali, trvalo celý rok, než mě babičce představil. Měl strach, co na mne řekne. Obyčejná holka z vesnice, bez vysoké školy. Pro svého Jarouška si představovala ženu z vyšší společnosti, nejlépe dceru z rodiny lékařů nebo právníků.

Ve svém vnukovi se viděla

Babička Jardu od malička vychovávala, protože maminka Jardy záhy po porodu umřela na onkologické onemocnění. Jarda jako jediné vnouče byl opečovávaný jako v bavlnce. Díky babičce vystudoval dvě vysoké školy, má skvělou práci, vydělává velmi slušné peníze. Když jsme se poznali, náš vztah před ní dlouho tajil. Když došlo na naše seznámení, byla jsem nervózní tak, jako nikdy v životě. Přijala mě s mírným despektem, ale Jarda si nikdy ničeho nevšiml a vždy babičku obhajoval.

… a zase ta babička

Po svatbě (kterou samozřejmě organizovala babička) jsme se odstěhovali do jiného města. Jarda v práci opět povýšil. Za babičkou jsme už jezdili jen občas. Byla jsem šťastná, že mi do ničeho nemluví a neorganizuje mou domácnost. Na její každodenní telefonáty a dobře míněné rady jsem si zvykla, tedy naučila se je ignorovat.

Zlomenou nohou to vše začalo

Obrat nastal minulou zimu, kdy si babička zlomila nohu a podstoupila operaci. Během pobytu v nemocnici dostala zápal plic a její stav byl velmi vážný. Když se dostala z nejhoršího, bylo jasné, že sama už bydlet nemůže. Jarda tedy rozhodl, že půjde k nám. Tak se babička s hranou velkou pokorou k nám nastěhovala. Začala jsem s ní jako rehabilitační sestra cvičit, vařila jí její oblíbená jídla, zajistila invalidní vozík a vozila ji do parku a k rybníku na čerstvý vzduch.

Nebezpečná manipulátorka a intrikánka

Babička mou péči ocenila tak, že začala proti mně poštvávat Jardu. Pokaždé, když Jarda přišel večer domů, šel nejdříve za babičkou. Potom byl celý rozmrzelý a ke mně nevlídný. Jednou jsem vyslechla jejich rozhovor. Babička mu napovídala, že ji nechávám celý den doma samotnou a že mi pořád volá nějaký muž, který mě občas doma vyzvedne, a já s ním odjedu na celé dopoledne pryč.

Nerozuměla jsem tomu, proč to dělá. Chvíli jsem si myslela, že začíná být senilní. Ale naopak, babičce to myslí moc dobře. Před Jardou hraje invalidu, přitom sama chodí. Jarda věří babičce, našel pro ni luxusní domov pro seniory. Odstěhoval se z bytu. Bydlí teď kousek od babičky. Jeho poslední slova byla: „Evo, vždy jsem věděl, že mou babičku nesnášíš, ale že se zachováš jako hyena a necháš ji doma samotnou bez pomoci. A ke všemu mi ještě zahýbáš… Nechápu, jak jsem mohl být tak slepý.“ Jsem nešťastná, moje manželství je v troskách.

Text byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která jej předala redakci. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU