Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Pracovní šatník: Jak jej vybavit?

Zdroj: Profimedia.cz

Stojíte ráno před plnou skříní a šílíte, že nemáte co na sebe? A to vás čeká důležité jednání… Pomoc je jednoduchá: Pořiďte si pár kusů oblečení, které vždy spolehlivě zachrání situaci.

Co si představit pod pojmem základ šatníku? Věci a doplňky, jejichž hlavní vlastností je skvělá kombinovatelnost. Jsou to stálice snadno přizpůsobitelné vašim sezónním výstřelkům. Věrné součásti šatníku, které čekají, až se vám obnosí módní kousky a vy se k nim vrátíte. Věci, které obývají vaši skříň nezvykle dlouho a jejich životnost je oproti ostatnímu oblečení nekonečná.

Hlavní je bílá košile

První místo obsazuje bílá blůza či košile. Ta se dá nosit skutečně ke všemu, ať už je to kostým nebo džíny. Klidně si ji pořiďte v několika variantách, s dlouhým i krátkým rukávem, ženskou i unisex variantu, vyplatí se vám. Ať je váš kostým černý, hnědý, nebo modrý, bílá halenka vám vždy vyřeší otázku, co do něj. Navíc se hodí i pro významnější příležitosti – na pohovor či na návštěvu klienta.

Tip Kafe.cz

Bílá košile

Klasická bílá košile by neměla chybět v žádném dámském šatníku. Velmi žensky působí vypasované střihy. Pokud si pořídíte model se strečí, nemusíte se bát, že by vám halenka neseděla, pokud malinko přiberete.

Cena: od 499 Kč (quelle.cz)

Zvolte správný kostým

Především u manažerských a obchodních pozic je nezbytnou součástí šatníku kostýmek. Obecně platí, že čím výše stoupáte, tím lépe byste měla být oblečena. S tím souvisí i určitá konzervativnost. Ženy mají výhodu v tom, že alespoň lehkou kreativitu si, v jistých mezích, mohou dovolit. Je však potřeba sladit boty a kabelku, případně i pásek. Kostým černé barvy lze kombinovat téměř s jakoukoliv barvou. U kostýmů jiných barev je třeba dát větší pozor a dodržovat daný odstín.

Tip Kafe.cz

Červený kostýmek

Kostýmek do práce nemusí být jen černý. Velmi žensky působí i červená vypasovaná varianta. Jen pozor, abyste to nepřehnali s doplňky. V tomto případě volte raději černou a pamatujte, že méně je někdy více.

Cena: 1 999 Kč sako, 1 049 Kč sukně (marksandspencer.cz)

Univerzální pouzdrové šaty

Pouzdrové šaty dokáží pokrýt množství společenských akcí a navíc lichotí postavě. Jejich střih je řešen tak, že se hodí jak na pracovní oběd, tak v kombinaci s vhodným sakem také do práce. Využít je potom můžete i při návštěvě kulturních akcí.

Tip Kafe.cz

Pouzdrové šaty

Velmi elegantní můžete být v černých pouzdrových šatech, které navíc krásně zvýrazní ženskou postavu. V délce nad kolena působí velmi sexy.

Cena: 599 Kč (bonprix.cz)

Stříbrné doplňky

Doplňky dávají oblečení ten pravý šmrnc. Pro všechny případy se hodí univerzální série, která ladí s čímkoliv. Není nad stříbrnou sadu. Šperky slaďte s páskem u hodinek, případně s opaskem.

Tip Kafe.cz

Stříbrná souprava šperků

Ke každému kostýmku se bude hodit decentní stříbrná souprava šperků, kterou tvoří vlnité náušnice a přívěsek, obojí se zirkonem.

Cena: 590 Kč (prsten.cz)

Co s brýlemi a make-upem?

Pokud nosíte brýle, pozor na jejich obroučky. Příliš barevné a extravagantní nebudou tím pravým ořechovým. Make-up používejte svěží, ne příliš těžký a barevně ho přizpůsobujte oblečení. Výrazněji se můžete nalíčit na obchodní večeři, ale ani zde to nepřehánějte, jste pořád v práci. Výraznější líčení je potřeba také při nošení brýlí.

Tip Kafe.cz

Elegantní brýle

Velmi decentně budou působit například rakouské brýlové obruby značky Silhouette. Kromě elegantního vzhledu vás okouzlí svou lehkostí, a také faktem, že jsou vyrobeny speciální technologií a neobsahují žádný šroubek (optika-polak.cz).

Čeho se vyvarovat

Pro ty nápaditější z dam bude jistě obtížnější držet svůj kombinační talent na uzdě, ale vaší autoritě nepřidá, pokud budete vypadat jako pestrobarevný papoušek. Naopak seriózně bude působit černobílá kombinace. Příliš krátká sukně nebo hluboký dekolt do práce také nepatří. Odvádí totiž pozornost od vašich schopností jak verbálních, tak organizačních nebo intelektuálních, a to přeci sama nechcete, nebo snad ano? Nepodceňujte ani obuv. Musí být naleštěná, udržovaná – a hlavně pohodlná.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Kortikoidy: Zachrání dítěti život?

Mnoho rodičů má z podávání kortikoidů dětem podvědomý strach. Jsou ovšem situace, kdy se jejich podávání nejen nevyhnou, ale co víc: kortikoidy totiž…

Akční letáky