Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Postel budoucnosti: Úložné prostory všude

Zdroj: www.ultimatebed.com

Pryč jsou doby, kdy byla postel součástí vaší ložnice. Dnes je právě ložnice součástí vaší nové postele. Nevěříte? Pojďte s námi do budoucnosti...

Vypadá to, že odzvonilo klasickým palandám a postelím na nožkách. Ne, že by se na nich nedalo spát, dnešní postele jsou ale mnohem důkladněji promyšlené, kromě klasického odpočinku v nich najdete úložný prostor, který vám ušetří koupi části šatníku.

Postel jako jediný kus nábytku?

Brzy možná bude ložnice vypadat tak, že uprostřed pokoje najdete jenom postel. Takovou postel, která má ale ve spodní části úložný prostor v podobě přídavných zásuvek, šuplíků a přihrádek, do kterých schováte prakticky všechno. Součástí postele jsou i odkládací stolíky na lampičku nebo knihu. Z čeho všeho se taková postel skládá?

Multifunkční čelo postele
Čtecí lampičky jsou zabudovány v čele postele. Výškově nastavitelné čelo slouží i jako odkladač na knihy, budík, rádio, kapesníky, sklenku vody...
Nastavení tuhosti matrace
Statistiky říkají, že jen každý pátý spáč má správnou tuhost matrace. Díky chytrému zařízení si ji můžete navolit, jak přesně potřebujete, a to hned v pěti stupních tuhosti.
Extra dlouhá zásuvka
Zásuvka dlouhá jako postel je na kolečkách, takže za ni stačí jemně zatáhnout a celou ji vysunout. Vejde se do ní dvacet párů bot. Můžete si zvolit, zda chcete, jednu, dvě, tři nebo čtyři.
Variabilní rám
Rám postele je upraven tak, že na ní lze položit jakýkoliv typ matrace (pěnovou, latexovou, pružinovou) a ona bude dýchat.
Skříň pod postelí
Z obou stran postele mohou být zásuvky, které v podstatě nahrazují skříň. V nich můžete mít vše, od ponožek, přes trička až po manželovu zásobu lechtivých časopisů.
Noční stolek
Odkládací stolek je přímo součástí postele. Pokud vás omrzí, stačí pár otočení šroubovákem a je pryč.

Výrobci se předhánějí v multifunkčnosti

Podle výrobců takových postelí, můžete šuplíky ztrojnásobit úložný prostor. Výhodou navíc je, že si sami můžete nadiktovat, jak velké, jak hluboké a kolik takových přihrádek sami chcete. Mohou být totiž dodány k jakékoliv posteli, dokonce i k té vodní.

Vše dle přání zákazníka

Tyto budoucí postele vám ale ušetří i koupi samostatného postelového rámu, na přání výrobci nainstalují osvětlení přímo do záhlaví postele. Ušetříte tak vlastně za samotný rám i za lampičku.

Výhody a jen samé výhody...

Mezi jedenáct výhod, které výrobce vyjmenovává na konto těchto multifunkčních postelí, patří i fakt, že si ušetříte čas strávený vysáváním prostoru pod postelí, všechny šuplíky jsou těsně uzavřeny a chráněny před prachem. Postel je i stabilnější a je zárukou kvalitnějšího spánku.

Ikea jde s dobou

S podobným využitím prostoru přišla i švédská Ikea, která v sortimentu nabízí typ postele Mörrum, která se pyšní úložným prostorem pod postelí – postranními policemi s dvířky, a otevřenými policemi. Postel stojí na nožkách.

Tip Kafe.cz

Postel Mörrum

Cena: 6490 Kč

Na co myslet především

Ať ale spíte na jakékoliv posteli, stále platí, že úložné prostory pod postelí by měly odvětrávat. To podporuje třeba lamelový rošt. A pokud jde o matraci, mějte na paměti, že ačkoli spíte na manželské posteli, měl by každý z nocležníků mít svou vlastní. Už jen z toho důvodu, že každý z uživatelů má jinou hmotnost.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky