Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Poslední den - Jestli ho prošvihnete, v důchodu budete chudá!

Máme pro vás soubor nejdůležitějších otázek a odpovědí na téma Vaše peníze a co s nimi udělat, když vláda připravila důchodovou reformu. Víme, co se vyplatí a co už ne. Třeba na uzavření penzijního připojištění za stávajících podmínek vám zbývá už jen dnešek!

1. Kdy vlastně půjdu do důchodu?

V současné době jsou ještě rozdíly v tom, v kolika letech odcházejí do důchodu ženy a muži, u žen navíc záleží na tom, kolik mají dětí. To se ale bude postupně srovnávat a pro lidi narozené v roce 1975 a později už je důchodový věk stejný. Každým rokem se ale bude zvyšovat. Takže zatímco zmiňovaný ročník 1975 půjde do penze v 66 letech a 8 měsících, ročník 1985 až v 68 letech a 4 měsících a ročník 1995 bude mít na důchod nárok až v rovné sedmdesátce.

Děti narozené letos pak čeká penze v roce 2085, tedy v jejich 73 letech. To se samozřejmě může měnit, záleží jen na budoucích vládách a poslancích.

 

 

 

 

 

 

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Pneumokok, nenápadný zabiják

Pneumokok, nenápadný zabiják

Doby, kdy jsme se museli obávat tetanu, dětské obrny či záškrtu, jsou naštěstí díky očkování ty tam. Dnes nás ohrožují jiné choroby, přesto zatím jen…

Akční letáky