Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Pomůcky, které usnadní kojení

Zdroj: Profimedia.cz

Většina maminek chce své miminko kojit co nejdéle. Výrobci miminkovských pomůcek to ví, a proto nabízí ke koupi věcičky, které maminkám kojení ulehčují.

Odsávačka mateřského mléka

Proč si ji pořídit? Důvodů je hned několik:

  • Tak především, pokud musí vaše miminko zůstat nějakou dobu v inkubátoru bez možnosti ho pravidelně kojit, nějak mu musíte mlíčko dodat. Pravidelné odstříkávání mateřského mléka je v tomto případě nutností, i kvůli udržení laktace.
  • Napapalo se vaše zlatíčko a stále máte nalitá prsa? Odsávačka vám pomůže přebytek mléka odsát a uskladnit na později.
  • Nestihnete kojení? Pro případ, že máte nějaké zařizování a nestihnete miminko nakojit v době, na kterou je zvyklé, není nic snazšího, než předem mléko odstříkat. Dítě potom může nakrmit z lahve táta nebo babička.
  • Manipulace s odsávačkou je mnohem snadnější a daleko efektivnější, než pokusy o ruční odstříkání.
  • Při koupi odsávačky můžete volit ze dvou typů – elektrický a ruční. Odsávačky elektrické jsou nákladnější, ale efektivnější než odsávačky ruční.

Kafe.cz zjistilo:

Na co si dát pozor:

  • Při odsávání odsávačkou hrozí větší riziko kontaminace mléka bakteriemi, než při ručním odstříkávání. Nutností je tedy zvýšená péče o čistotu všech částí přístroje.
  • Tlak, kterým přístroj přilne k prsu je velký, u některých maminek může dojít až k otoku prsního dvorce. Při koupi se tedy zaměřte na odsávačky vybavené ventilem pro regulaci síly sání.
  • Pokud máte větší trhliny v prsních bradavkách, do zahojení odsávačku nepoužívejte.

Elektrická odsávačka Medela Swing 

Tip Kafe.cz

Elektrická odsávačka Medela Swing

Pro aktivní a pracující maminky, které nemohou být s miminkem stále, anebo pro ty, které mají hodně mléka a potřebují více odsávat, je ideální elektrický model Swing značky Medela. Jde o dvoufázovou odsávačku, která je vysoce účinná a zároveň šetrná.

Cena: 3 505 Kč (medela.cz)

 

Ruční odsávačka Avent Isis 

Tip Kafe.cz

Ruční odsávačka Avent Isis

Ruční odsávačka Avent ISIS patří mezi maminkami k nejoblíbenějším. Pracuje rychle, jemně a tiše, bez potřeby elektřiny nebo baterií. V nedávných klinických studiích bylo prokázáno, že je účinná stejně jako elektrické odsávačky v porodnicích – ale pouze za zlomek jejich ceny – a je i více preferována matkami pro svůj přirozený vzhled a pohodlí při používání.

Cena: 1720 Kč (avent.com)

Vložky do podprsenky

Tuto jednoduchou, ale geniální pomůcku, používá snad každá kojící matka. Vložky z absorpčního matriálu zachytí vytékající mléko a vy tak nevypadáte jako chodící mlékárna. Ty lepší se skládají z několika vrstev materiálu, takže tekutina je odvedena od bradavek a ty zůstávají v suchu. Výhodou je, že suché zůstává i prádlo. Vložky do podprsenky můžete zakoupit jak jednorázové, tak textilní, které lze prát v pračce. Existují i vložky ze silikonu. Odtékající mléko zachytí do sběračů, okolo bradavek přitom může volně proudit vzduch.

Vložky do podprsenky Natracare 

Tip Kafe.cz

Vložky do podprsenky Natracare

Jednorázové vložky do podprsenky mohou být i z přírodní biobavlny a bez chloru, jsou prodyšné, k tělu velmi šetrné, a tak vhodné i pro alergičky. Neobsahují žádné plasty, parfemaci či latex.

Cena: 79 Kč (branakdetem.cz)
 

Kloboučky na ochranu bradavek

Kloboučky ze silikonu se přizpůsobí tvaru každého prsu. Chrání matku, jsou-li její bradavky rozkousané a zvýšeně citlivé. Pomáhají kojenci sát v těch případech, kdy má matka bradavky ploché nebo vpáčené. K dostání jsou i ve více velikostech.

Silikonové kloboučky Farlin 

Tip Kafe.cz

Silikonové kloboučky Farlin

Účinně pomáhají při kojení, když se miminku nedaří přisát, nebo když má maminka bradavky poraněné. Speciálně tvarovaný klobouček dokonale přiléhá k prsu.

Cena: 104 Kč (i-tatinek.cz)

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Horoskop na 2.11. - 8.11.

Jak se vám bude dařit v lásce? A co zdraví? Budou se vás držet peníze? A co váš sexuální život, bude uspokojivý? Co na to říkají hvězdy?

Akční letáky