Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Pomůcky, které usnadní kojení

Zdroj: Profimedia.cz

Většina maminek chce své miminko kojit co nejdéle. Výrobci miminkovských pomůcek to ví, a proto nabízí ke koupi věcičky, které maminkám kojení ulehčují.

Odsávačka mateřského mléka

Proč si ji pořídit? Důvodů je hned několik:

  • Tak především, pokud musí vaše miminko zůstat nějakou dobu v inkubátoru bez možnosti ho pravidelně kojit, nějak mu musíte mlíčko dodat. Pravidelné odstříkávání mateřského mléka je v tomto případě nutností, i kvůli udržení laktace.
  • Napapalo se vaše zlatíčko a stále máte nalitá prsa? Odsávačka vám pomůže přebytek mléka odsát a uskladnit na později.
  • Nestihnete kojení? Pro případ, že máte nějaké zařizování a nestihnete miminko nakojit v době, na kterou je zvyklé, není nic snazšího, než předem mléko odstříkat. Dítě potom může nakrmit z lahve táta nebo babička.
  • Manipulace s odsávačkou je mnohem snadnější a daleko efektivnější, než pokusy o ruční odstříkání.
  • Při koupi odsávačky můžete volit ze dvou typů – elektrický a ruční. Odsávačky elektrické jsou nákladnější, ale efektivnější než odsávačky ruční.

Kafe.cz zjistilo:

Na co si dát pozor:

  • Při odsávání odsávačkou hrozí větší riziko kontaminace mléka bakteriemi, než při ručním odstříkávání. Nutností je tedy zvýšená péče o čistotu všech částí přístroje.
  • Tlak, kterým přístroj přilne k prsu je velký, u některých maminek může dojít až k otoku prsního dvorce. Při koupi se tedy zaměřte na odsávačky vybavené ventilem pro regulaci síly sání.
  • Pokud máte větší trhliny v prsních bradavkách, do zahojení odsávačku nepoužívejte.

Elektrická odsávačka Medela Swing Elektrická odsávačka Medela Swing Zdroj: Profimedia.cz  

Tip Kafe.cz

Elektrická odsávačka Medela Swing

Pro aktivní a pracující maminky, které nemohou být s miminkem stále, anebo pro ty, které mají hodně mléka a potřebují více odsávat, je ideální elektrický model Swing značky Medela. Jde o dvoufázovou odsávačku, která je vysoce účinná a zároveň šetrná.

Cena: 3 505 Kč (medela.cz)

 

Ruční odsávačka Avent Isis Ruční odsávačka Avent Isis Zdroj: Profimedia.cz  

Tip Kafe.cz

Ruční odsávačka Avent Isis

Ruční odsávačka Avent ISIS patří mezi maminkami k nejoblíbenějším. Pracuje rychle, jemně a tiše, bez potřeby elektřiny nebo baterií. V nedávných klinických studiích bylo prokázáno, že je účinná stejně jako elektrické odsávačky v porodnicích – ale pouze za zlomek jejich ceny – a je i více preferována matkami pro svůj přirozený vzhled a pohodlí při používání.

Cena: 1720 Kč (avent.com)

Vložky do podprsenky

Tuto jednoduchou, ale geniální pomůcku, používá snad každá kojící matka. Vložky z absorpčního matriálu zachytí vytékající mléko a vy tak nevypadáte jako chodící mlékárna. Ty lepší se skládají z několika vrstev materiálu, takže tekutina je odvedena od bradavek a ty zůstávají v suchu. Výhodou je, že suché zůstává i prádlo. Vložky do podprsenky můžete zakoupit jak jednorázové, tak textilní, které lze prát v pračce. Existují i vložky ze silikonu. Odtékající mléko zachytí do sběračů, okolo bradavek přitom může volně proudit vzduch.

Vložky do podprsenky Natracare Vložky do podprsenky Natracare Zdroj: Profimedia.cz  

Tip Kafe.cz

Vložky do podprsenky Natracare

Jednorázové vložky do podprsenky mohou být i z přírodní biobavlny a bez chloru, jsou prodyšné, k tělu velmi šetrné, a tak vhodné i pro alergičky. Neobsahují žádné plasty, parfemaci či latex.

Cena: 79 Kč (branakdetem.cz)
 

Kloboučky na ochranu bradavek

Kloboučky ze silikonu se přizpůsobí tvaru každého prsu. Chrání matku, jsou-li její bradavky rozkousané a zvýšeně citlivé. Pomáhají kojenci sát v těch případech, kdy má matka bradavky ploché nebo vpáčené. K dostání jsou i ve více velikostech.

Silikonové kloboučky Farlin Silikonové kloboučky Farlin Zdroj: Profimedia.cz  

Tip Kafe.cz

Silikonové kloboučky Farlin

Účinně pomáhají při kojení, když se miminku nedaří přisát, nebo když má maminka bradavky poraněné. Speciálně tvarovaný klobouček dokonale přiléhá k prsu.

Cena: 104 Kč (i-tatinek.cz)

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Horoskop na 2.11. - 8.11.

Jak se vám bude dařit v lásce? A co zdraví? Budou se vás držet peníze? A co váš sexuální život, bude uspokojivý? Co na to říkají hvězdy?

Akční letáky