Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

PILOT B2P

Skutečné využití tříděného odpadu

PET lahev, kterou jste možná právě včera vyhodili do žlutého kontejneru, se k vám může zase vrátit. Gelový roller B2P od předního japonského výrobce psacích potřeb je z 89% vyroben z recyklovaných PET lahví. Odtud také název - from Bottle to Pen (z plastové lahve k peru). Navíc, je vyroben v továrně splňující normu ISO 14001. Respekt k životnímu prostředí dostává nový rozměr. Třiďte odpad a kupte si pero vyrobené převážně z druhotné suroviny, bez sebemenšího kompromisu v kvalitě.

Pero B2P spadá do řady recyklovaných potřeb BeGreen.

BeGreen – recyklované psací potřeby

Společnost Pilot si je vědoma možných negativních vlivů výrobních procesů na planetu. Na ochranu životních zdrojů tak vyvinula inovační kolekci BeGreen. Výrobky z této řady jsou v maximální možné míře vyrobeny z recyklovaných materiálů. Výrobky z kolekce BeGreen mají naprosto stejnou kvalitu jako běžné výrobky Pilot. Mají dokonce stejnou cenu, přestože jejich výrobní náklady jsou vyšší. Jediný rozdíl je v tom, že jsou mnohem šetrnější k našemu životnímu prostředí.

Jaké konkrétní výhody to může představovat pro životní prostředí? Plasty jsou vyrobeny z ropy. Díky použití recyklovaných plastů při výrobě spotřebovává Pilot méně ropy a tím přispívá k zachování přírodních zdrojů.

Věděli jste, že…

  • Plasty jsou z 99% vyráběny z ropy.
  • Plastová lahev potřebuje 400 let k tomu, aby se v přírodě sama rozložila.
  • Od uvedení řady BeGreen na trh spotřeboval PILOT 528 tun recyklovaných plastů, což se rovná 4 000 barelům ropy a to odpovídá spotřebě benzínu na 266 cest autem kolem Země.
  • V roce 2010 spotřeboval PILOT více než 760 000 PET lahví od vody k výrobě rolleru B2P.
  • Pokud by byla všechna pera ve velkých evropských zemích během jednoho roku vyrobena z recyklovaných plastů, došlo by k úspoře minimálně 78 000 tun plastu, což je ekvivalent k plastové kostce o velikosti 30 podlažní budovy
  • Používání náplní také minimalizuje produkci plastu. 80% všech per Pilot (kuličková pera, gelové rollery, atd.) má vyměnitelnou náplň!

Chraňte životní prostředí.
Používejte psací potřeby Pilot BeGreen.

Gelový roller B2P je dostupný v běžné síti papírnictví.
Doporučená prodejní cena: 49,- Kč

KAFE.cz doporučuje:

Více informaci na www.pilotpen.cz
 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Chyť žraloka a můžeš se oženit

Třetí měsíc už Wilson (15) vyjíždí na moře a vábí žraloka. Zatím neúspěšně. Nemusel by, mladíci se teď na souostroví Nové Irsko můžou ženit i bez…

Akční letáky