Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Penzijní pojištění: Pomozte jedna druhé správně se rozhodnout. Nebo to umíte sama?

Těžko můžete dělat, že se vás reforma penzijního pojištění netýká. Týká se úplně každého, i kdybyste se teprve chystala oslavit své dvacáté narozeniny. Umíte se zorientovat v informacích? Máte nějaké důležité poznatky? Diskutujte!

Zdroj: Thinkstock.com Co se to vlastně děje?

Probíhá důchodová reforma a není zas až tak složitá, jak se zdá. Mávnout nad důchodem rukou, protože vás to „nebaví“ se jím zabývat – a kdo by teď myslel na důchod, že…, to je podle odborníků velká chyba.

Hlavní změny jsou následující:
- Penzijní připojištění se státním příspěvkem se stává doplňkovým penzijním spořením, zároveň se mění podmínky jeho výplaty a zvyšuje se státní podpora. (Jen se pěkně prokousejte celým článkem, ať víte, jak pro sebe získat co nejvíc peněz.)
- Připadá vám do důchodu daleko? Když si budete pořádně spořit a povede se vám našetřit 30 % průměrné mzdy na každý měsíc čerpání důchodu, budete moct odejít do důchodu až pět let před nárokem na starobní důchod. Říká se tomu „předdůchod“ a je to novinka!
- Úplně nový je i druhý pilíř důchodového systému. A ten stojí za podrobné prozkoumání! (viz dál)

 

 

 

 


 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Pro manžela skoro neexistuju!

Můj problém vám může připadat banální. Lidé zápasí s těžkými chorobami, umírají jim jejich nejbližší, přicházejí o střechu nad hlavou… Já mám jen…

Akční letáky