Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Pátrání po Tomášovi z Brna: Odporné útoky na rodinu a teorie o zmizení

Pátrání zatím nepřineslo žádné výsledky.
Pátrání zatím nepřineslo žádné výsledky.
Zdroj: Profimedia

Patnáctiletý Tomáš z Brna je již několik dní nezvěstný. Rodina prosí o pomoc při pátrání, bratr pohřešovaného na Facebooku pravidelně sdílí informace o případu a všichni věří, že hrůzná kauza bude mít přese všechno šťastný konec. Kromě bolesti ze ztráty syna však musí navíc Tomášovi rodiče snášet nechutné útoky.

Do hledání Tomáše z Brna se zapojila široká veřejnost, hasiči, policie i rodina, ale ani po deseti dnech není po chlapci bohužel žádná stopa.

Zatím se podařilo podrobně prohledat oblast brněnských městských částí Jundrov, Komín, okolí řeky Svratky a přilehlých lesů. „Při středečním pátrání policisté na společné akci s hasiči a strážníky městské policie využili snížení hladiny řeky Svratky o jeden metr a znovu prohledali nejen dno, ale především břehy řeky. Postupně propátrali úsek od splavu v Komíně až po Anthropos. Ze vzduchu měli podporu kolegů z letecké služby. Chlapce se přesto nepodařilo vypátrat,“ sdělil policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Na Facebooku se o den později ozval Tomášův bratr David Pospíšil. „Bohužel ani dnešní den nepřinesl nic nového. Toma se nám najít nepodařilo. V tuto chvíli nemáme žádná konkrétní místa, kde hledat. To ale neznamená, že přestaneme. Znovu vám všem děkujeme. Poslední týden nám ukázal, že je spousta úžasných lidí, kteří jsou ochotni pomoci. Dávejte na sebe pozor, buďte se svými rodinami. Tomova rodina,“ stojí ve statusu. 

Rodina má o chlapce veliké obavy. Rodina má o chlapce veliké obavy. Zdroj: Profimedia

Veřejnost obviňuje zbylé chlapce, vědí víc, než říkají?

Policie zatím k případu pohřešovaného Tomáše příliš nesdělila, kvůli věku chlapce je totiž na celou kauzu uvaleno informační embargo. O to více ale veřejnost zajímá, jakou roli měli při zmizení zbylí chlapci, kteří ho viděli naposledy. Dva dorazili v pořádku domů, a třetí byl převezen do nemocnice pod vlivem drog!

„Zkuste více zatlačit na kamarády. Není přece možné, aby něco nevěděli, myslím, že vědí víc, než řekli. Přeji vám, aby se co nejdříve našel,“ opakují se stovky podobných komentářů na sociální síti. Policie už výslech Tomášových kamarádů provedla, co přinesl, ale zatím nechce ventilovat.

Otec pohřešovaného dokonce požádal, aby lidé přestali zbylé chlapce podezírat. „Velmi si ceníme vaší pomoci, která má vést k nalezení našeho syna Tomáše. Prosíme, abyste se vyvarovali příspěvků útočících na hochy, kteří byli s Tomášem osudný večer. Naší situaci to nepomůže,“ napsal na sociální sítě. Tím si ale naběhl na vidle, lidé ze zmizení Tomáše začali podezřívat jeho i zbylé členy rodiny.

K rodině se přidali desítky dobrovolníků. K rodině se přidaly desítky dobrovolníků. Zdroj: Profimedia

Nechutné útoky na Tomášovy rodiče, skrývá se před nimi? Pohřešovaného viděly desítky lidí!

Ačkoliv většina lidí s Tomášovými rodiči a příbuznými soucítí, našlo se poměrně dost zlých jazyků, kteří na ně odporným způsobem zaútočili. 

„Tak po deseti dnech, po každodenním sledování případu a dávání si jedna a jedna dohromady, budu i tady upřímná a asi jako první si dovolím napsat, že mé podezření padá už i na Tomovu rodinu. A ano, vím, u koho to píšu, a nikdo se nesmí divit, že připadají i takové úvahy, když je v tomto od začátku tolik otazníků a nepochopitelných jednání,“ napsala například jedna ze sledujících na profil Tomášova bratra Davida, který na svém Facebooku pravidelně informuje o vývoji pátrání.

Kromě obviňujících komentářů se ale ozvalo už minimálně deset lidí, kteří měli Tomáše spatřit v okolí jeho bydliště.


„Viděla jsem stejného kluka z balkonu v Bohunicích a myslela jsem, že je to 100% on, ale dcera, která jezdila okolo na kole, říkala, že vypadal jinak, když mu koukala přímo do tváře, tak nevím. Každopádně byl s kamarádem, který byl celý v černém. Oba pili energy drink a byli dost vysmátí, a buď opilí, nebo zfetovaní, protože bojovali s balancem,“ píše rodačka z Brna a není rozhodně sama, podobných komentářů stále přibývá.

Prohledání řeky bylo bohužel také neúspěšné. Prohledání řeky bylo bohužel také neúspěšné. Zdroj: Profimedia

„Dobrý den, mám takový pocit, že jsem ho viděla v Jundrově a poznala jsem ho. Byl tam v pátek a měl s sebou kamarády a bylo to u zahrádek kousek od lesa. Pak už jsme ho tam neviděli, nevím, kam se vypařil,“ píše další žena, která Tomáše údajně potkala.

„Včera jsem byla nakupovat na Lesné, kolem tři čtvrtě na osm. Byla tam skupinka asi čtyř kluků, měli na sobě tmavé oblečení, kapuce na hlavě a roušky. U pokladen stál jeden přede mnou, byl nervózní a měl pot na čele. Ostatní stáli přes dva lidi za mnou a neustále po sobě pokyvovali hlavou a koukali po lidech, jestli se na ně někdo dívá. Kupovali celkem hodně nealko pití a nějaké oplatky. Třeba je tato informace zbytečná, nevím. V tom případě se vám za to omlouvám. Ale třeba kouknout na kamery, jen pro jistotu. Můj syn byl s Tomem párkrát venku, každý den se po něm v okolí koukáme, zavedl mě na místa, kam tihle mladí v okolí chodí. Přeju rodině z celého srdíčka, aby se v pořádku vrátil domů,“ tvrdí maminka, která dokonce znala pohřešovaného osobně. 

Zda tyto stopy povedou k nalezení Tomáše, to ukážou až příští dny. Zatím bohužel k žádnému posunu kauzy nedošlo, ani přes četná hlášení brněnských občanů, že chlapce viděli.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky