Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Záhada pátrání po Tomášovi z Brna: Co se chlapci skutečně stalo?

Chlapec byl nalezen mrtvý v řece Svratce.
Chlapec byl nalezen mrtvý v řece Svratce.
Zdroj: Profimedia

Patnáctiletého Tomáše P. pohřešovala rodina od 14. dubna, bohužel v úterý vyhasly veškeré naděje, chlapec byl nalezen mrtvý v řece Svratce. Pátrání po Tomášovi tak skončilo nejhorším možným způsobem. V okolí místa nálezu vzniklo pietní místo. Lidé se ale dokola ptají, jak Tomáš doopravdy zemřel.

Tomáš zmizel v půlce dubna, rodiče ho v dobré víře pustili s partou kamarádů ven, celý výlet se ale zvrtl, a to doslova tragicky.

Patnáctiletý mladík se společně s dalšími třemi vrstevníky rozhodl vyzkoušet drogy. Tomášův otec později přiznal, že šlo o halucinogenní látky. „Měl to být papírek tripu,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima News.

Zbylí tři chlapci se dostali domů, jeden z nich ale skončil v dětské nemocnici, právě kvůli silné intoxikaci LSD. Záhadou ale zůstává, co se v osudný večer odehrálo.

Tomášovi kamarádi byli mimo, jejich svědectví mohlo být klíčové

Kriminalisté ihned po nahlášení Tomášova zmizení rozjeli velikou pátrací akci, bohužel ale ani s pomocí veřejnosti se mladíka nedařilo najít.

Podivný byl nález mobilního telefonu, jedné boty a bundy pohřešovaného. V minulých dnech se totiž teploty stále pohybovaly velice nízko, a bylo jasné, že bez oblečení může chlapec rychle prochladnout.

Kamarádi, kteří byli s Tomášem naposledy, byli bohužel natolik omámení drogou, že byli mimo nejméně dva dny, a údajně si z osudného večera nic nepamatují. Nyní je úkolem policie zjistit, zda v podivném úmrtí neměl náhodou prsty někdo další.

U řeky Svratky vzniklo pietní místo

„Identifikační úkony potvrdily, že na hladině řeky Svratky nalezené tělo patří pohřešovanému mladíkovi. Kriminalisté budou při dalším vyšetřování hledat odpověď na to, za jakých okolností se dostal do vody. Zatímní vyšetřování napovídá tomu, že zemřel bez cizího zavinění,“ sdělil mluvčí jihomoravských policistů Petr Vala.

Mezitím u řeky Svratky vzniklo pietní místo za Tomáše a lidé tam každý den zapalují nové svíčky a nechávají zesnulému mladíkovi vzkazy.

Jaká ale byla přesná příčina smrti, to je aktuálně předmětem zkoumání příslušných orgánů. S největší pravděpodobností ale Tomáš spadl pod vlivem drogy do řeky, ze které se bez pomoci kamarádů nedokázal dostat ven. 

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky