Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Padesátníci dnes téměř (ne)seženou práci. Co udělat, aby jste si práci našli?

Zdroj:

„V pondělí už nemusíte do práce, jste starý,“ přečetli si v SMS někteří zaměstnanci firmy Samsung na Slovensku. Šlo o poplašnou zprávu, ale dnes lze vše…

Mají praxi, vědomosti, zkušenosti, loajalitu k zaměstnavateli. Chtějí pracovat, ale smůla – je jim padesát!

Personalisté přiznají: firmy nechtějí lidi nad 48 let. Věková diskriminace na trhu práce v ČR funguje na 100 %. Písemně to nikde dané není, jde o slovní doporučení zaměstnavatelů.

„Hledám intenzivně práci přes rok. Denně projíždím na počítači nabídky míst, odpovídám na ně, ale nic. Buď se neozvou, nebo se prý objevil lépe odpovídající uchazeč.

Co dělat?

  1. Prostudovat www.penize.cz/zamestnani, www.jobs.cz/poradna.
  2. Přečíst si program INNOSTART – program na podporu zaměstnanosti (http://portal.mpsv.cz/upcr/kp/ulk/kop/most/projekty/partnerske_projekty/innostart).
  3. Svůj životopis zaslaný firmám okleštit. Vynechat datum narození, data absolvovaní škol a časové nástupy do předchozích prací.
  4. Naučit se taktizovat, trochu u pohovorů hrát divadlo a „zdrznout“.
  5. Pročíst si zákon č. 251 Sb/2005, paragraf o rovném zacházení a antidiskriminační zákon. V případě nerovného zacházení pomůže Česká advokátní komora (www.cak.cz), www.obcanskeporadny.cz.
  6. Popřemýšlet o rekvalifikaci nebo podnikání.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Nechte se unést nostalgií

Nechte se unést nostalgií

Retro styl s prvky let dávno minulých je dnes velmi populární a stále více žádaný. Značka Hyundai představuje ucelenou řadu rádií, radiomagnetofonů i…

Akční letáky