Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Ozdobte si dům spadaným listím

Zdroj: Profimedia.cz; Istockphoto.com

Oživte dům nebo byt pestrými barvami podzimu. Použijte spadané listí, které zkombinujete s umělými lístky. Vznikne krásná dekorace...

Originální svícen

Udělejte z plechového kyblíčku či staré, nevzhledné kovové misky barevnou nádobu na svíčku. Umělé lístečky připevněte na nádobu vteřinovým lepidlem či lepidlem ve spreji. Hlavně dejte pozor, zda se nejedná o hořlavinu. Nalepte listy na vnější část kolem dna a část z nich umístěte doprostřed.

Ozdobné okno

Možná máte někde v garáži či ve sklepě staré okno v dřevěném rámu. Pro náš účel je lepší okno s několika malými tabulkami. Sesbírejte pár lístečků na zahradě či v parku a vylisujte je, nejlépe v objemné knize nebo třeba ve Zlatých stránkách. Suché listy přestříkejte barvou ve spreji. Vteřinovým lepidlem je nalepte na okenní tabulky. Listy znovu přestříkejte sprejem.

Stínítko na lampu

Při procházce sesbírejte pár pěkně barevných lístků a několik žaludů. Doma lístky vylisujte a žaludy usušte. V obchodě kupte hladké stínítko, které se dá aplikovat na vaši lampu. Opatřete si režnou nit, vteřinové lepidlo a silné jehly. Jehlou propíchněte žalud, kterým provlečte nit. Postupně na nit navlečte tolik žaludů, aby se jimi dal olemovat vnější okraj stínítka. Řetěz přilepte vteřinovým lepidlem k okraji stínítka. Lepidlem nalepte na stínítko lístky. Počkejte, až lepidlo zaschne a poté stínítko přestříkejte barevným sprejem. Stínítko můžete dle libosti dozdobit třpytkami, potpourri či mušličkami.

Dekorace dveří

V obchodě se stavebním materiálem či v prodejně izolačních materiálů si opatřete extrudova-nou polystyrénovou pěnu. Podle šablony z ní vystříhejte javorový list. Nasbírejte si lístky, žaludy, borové šišky, které přestříkejte sprejem. Nalepte na zadní stranu háček a pověste ozdobu na dveře.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky