Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Nadye Suleman: Modelka, která porodila osmerčata a dalších šest dětí

Nadya Suleman
Nadya Suleman
Zdroj: Profimedia.cz
Více v galerii
Nadya Suleman

Jejich narození vzbudilo celosvětovou pozornost. Vzhledem k okolnostem to však nebyla zdaleka jen pozornost pozitivní. Po mnoha kontroverzích se netypická rodina z  médií pomalu vytratila. Jak se osmi sourozencům a jejich blízkým žije dnes?

Když se v roce 2009 Američance s iráckými kořeny Nadye Suleman narodila osmerčata, byla to mediální událost. Jednalo se o první osmerčata v historii, která nejenže přežila porod, ale podařilo se jim ve zdraví překonat i první kritické období po porodu. Úžas a radost ovšem brzy vystřídaly rozpaky, a dokonce hněv veřejnosti. To když vyšlo najevo, že je porodila svobodná matka pomocí umělého oplodnění, závislá na státní podpoře, která navíc měla dalších šest dětí.

Jedináček, který toužil po velké rodině

Neobvyklý příběh Nadyi Suleman přitom začal docela nenápadně. Vyrůstala v Kalifornii jako jediné dítě učitelky a majitele restaurace, bývalého veterána irácké války. Po studiích pracovala ve státní psychiatrické nemocnici, v roce 1996 se provdala. Manželům se ale nedařilo počít potomka, což se Nadya rozhodla řešit umělým oplodněním. Přestože byl její manžel proti, Nadya začala zákroky podstupovat, a ještě během manželství (které po letech odloučení skončilo rozvodem v roce 2008) porodila prvních šest dětí, všechny počaté pomocí IVF. Její odcizený manžel nebyl otcem žádného z nich.

Ačkoliv byla rozvedená, nezaměstnaná a měla již šest dětí, rozhodla se v roce 2008 nechat si implantovat všech šest zbylých embryí, která měla z předchozích pokusů. Mělo se za to, že se všechna uchytila, a ze dvou vznikla dokonce dvojčata. Při vyšetřování případu ale vyšlo najevo, že lékař implantoval Nadye dokonce 12 embryí, což bylo shledáno jako závažné porušení pravidel a dotyčný lékař byl i s ohledem na další podobné případy, které ovšem nevyústily v narození osmerčat, zbaven lékařské licence.

Média bizarní rodinu dále sledovala. Emoce nevyvolávalo jen její žití na účet daňových poplatníků, ale i matčina neustálá mediální prezentace, vyhlášení bankrotu, pózování pro britský časopis nahoře bez i údajné krátké působení v pornobranži . To vše vzbuzovalo pochybnosti, zda je schopná se o své děti řádně postarat.

Veganka, modelka a milovnice zvířat

S postupem let ale mediální rozruch kolem nich pomalu utichal, média i čtenáři si našli jiné cíle a neobvyklá rodina se stáhla do ústraní. Osmerčata (šest hochů a dvě dívky) letos v lednu oslavila 11. narozeniny. Jak rodina dnes žije, je možné sledovat na Instagramu, kde si matka vede účet pod svým původním křestním jménem Natalie. Prezentuje se zde jako „etická veganka“ a „milovnice zvířat“, jejímž mottem je „rodina a Bůh jsou můj život“.

Se svými čtrnácti dětmi, z nichž jeden ze starších synů trpí závažnou formou autismu, bydlí v řadovém domku v kalifornském Orange County. Stala se propagátorkou veganství a fitness, všechny děti až na jedno konzumují pouze veganskou stravu, celá rodina se věnuje cvičení. Naďa je úspěšnou modelkou a vypadá báječně. Prý jsou díky novému životnímu stylu všichni natolik zdraví, že se ani nenechávají očkovat proti chřipce, jejich stravu Nadya prezentuje i jako nejlepší prevenci proti koronaviru. Děti chodí do školy, teď v karanténě se ale musely učit z domova.

Přestože se současný životní styl téhle početné rodiny opět nemusí zamlouvat každému, zdá se, že nejhorší mají za sebou a děti nakonec přece jen dostaly možnost vyrůstat ve stabilním prostředí.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky