Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Obřízka, nucené přejídání, sekání zubů a další kruté rituály, které dodnes ženy podstupují

Brutální rituály po celém světě
Brutální rituály po celém světě
Zdroj: youtube.com a profimedia.cz
Prohlédněte si všechny fotografie (27)

Je neuvěřitelné, jaké tradice se v 21. století dodržují v některých společnostech. Násilí, které je zde na ženách pácháno, příslušníci těchto kultur nepovažují za nic špatného, naopak jej považují za žádoucí, či dokonce nutné. Zprostředkovatelkami rituálů bývají většinou matky či starší členky rodin, které podobným utrpením samy prošly.

O to nepochopitelnější se tyto projevy zdají lidem západní kultury. Je pravdou, že tyto krvavé rituály se odehrávají obvykle v zemích třetího světa, kde s rostoucí chudobou a zaostalostí klesá úcta k lidskému životu.

Tyto společnosti se chovají k ženám různě. V mnohých dochází k jejich utlačování, ponižování a to ve jménu zvyků a nejrůznějších zastaralých tradic. Dívky jsou často podrobeny nemilosrdnému mučení a utrpení, jen kvůli dlouho zakořeněným rituálům, které se daří jen velmi pozvolna bortit.

Podívejte se s námi na sedm nejpodivnějších rituálů, které se i dnes odehrávají po celé naší planetě. Občas je k neuvěření, co všechno třeba musí ženy podstoupit, aby byly, či nebyly připraveny na manželství. 

Líbí se vám Kafe.cz? Čtete rádi naše články? Přidejte se k nám i na Facebooku!

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky