Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Nové desky OSB REFLEXFINISH ECO od společnosti KRONOSPAN

Nové desky OSB REFLEXFINISH ECO od společnosti KRONOSPAN
Nové desky OSB REFLEXFINISH ECO od společnosti KRONOSPAN
Zdroj: Reklamní sdělení

Plánujete si nechat postavit dům a rozhodli jste se pro nízkoenergetický bungalow? Rychlá a jednoduchá výstavba z ekologického dřevěného materiálu vyniká nejen dlouhou životností, ale například s pomocí nových desek OSB REFLEXFINISH ECO od společnosti KRONOSPAN ušetříte na energiích.

Nové desky OSB REFLEXFINISH ECO od společnosti KRONOSPAN účinně zamezují sálavým tepelným ztrátám v zimě a zároveň i nadměrným solárním ziskům v létě.

Zdroj: Reklamní sdělení

  • Základ pro desku OSB REFLEXFINISH ECO tvoří deska OSB SUPERFINISH ECO, která je povrchově upravena vysoce reflexivní hliníkovou fólií s celulózovým podkladem, jež tvoří tzv. radiační bariéru.

Běžné materiály mají hodnotu emisivity kolem 0,9 (90 %), u desky OSB REFLEXFINISH ECO to činí pouze 0,07 (7 %). Hliníková fólie na nové OSB desce je perforovaná, aby nedošlo k výrazným změnám difúzních vlastností oproti běžným OSB deskám, a tím k možné regulaci difuze vodních par. Proto lze tyto desky použít i u difúzně otevřených konstrukčních skladeb.

Zdroj: Reklamní sdělení

Série měření ukázala, že desky aplikované vhodným způsobem jako bednění ve střešních konstrukcích jsou schopné díky sníženému přenosu sálavého tepla až o 97 % redukovat teplotu v horkém letním dni pod vyhřátou střechou o 5 – 15 °C. Experimentální testy na Fakultě stavební VUT v Brně prokázaly, že OSB deska s vysokoreflexní hliníkovou fólií dokáže v kombinaci se vzduchovou mezerou nahradit až 50 mm konvenční tepelné izolace.

Více informací naleznete na www.kronospan.cz
 

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky