Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Noc s Andersenem: Nejlepší pohádky pro děti

Zdroj: Archiv

Na pátek 3. dubna připadá další ročník stále oblíbenější Noci s Andersenem, při níž mají děti možnost přenocovat v knihovnách a obklopit se světem pohádkových hrdinů. My vám dnes přinášíme přehled nejlepších dětských knih loňského roku.

Jen jednou za rok mají děti možnost přenést se do kouzelného světa pohádek a zjistit, co dělají jejich hrdinové v noci. V tu chvíli malá mořská víla, ošklivé káčátko i cínový vojáček opustí stránky knih a spolu s nimi prožijí pohádkové dobrodružství, které připravují v mnoha školách, družinách, ústavech, nemocnicích, domech dětí, školních a veřejných knihovnách. Letošní Noc s Andersenem letos připadá na pátek 3. dubna 2009.

Děti

Nejlepší dětské knížky roku 2008

Abyste se na Noc s Andersenem mohli dobře připravit, přinášíme vám nyní přehled nejlepších dětských knížek roku 2008, které také najdete ve své knihovně.

 

Lichožrouti

Titulem Nejpozoruhodnější dětská kniha roku 2008 se mohou pyšnit Lichožrouti Pavla Šruta a Galiny Miklínové. A co to lichožrout vlastně je? Záhadný tvor, který žere lidské ponožky. Jenže nikdy nebere celý pár, ale jenom jednu a z párů dělá licháče. Je to nejobratnější lupič všech dob a dosud nebyl nikdy dopaden. Do tajemného světa lichožroutů pronikli autoři a přinesli napínavý a vtipný příběh jedné lichožroutí rodinky, starého mládence pana Vavřince a malého nešiky lichožrouta Hihlíka.

Cena: 254 Kč (paseka.cz)

 

Záhádky

Cenu Magnesia litera za Nejlepší knihu roku pro děti a mládež 2008 získaly Záhádky autora Petra Nikla. Knížka určena pro větší děti navazuje na Lingvistické pohádky a opět nás zavádí do světa hravé fantazie. Tentokrát jde ale ještě dál – čtenář si bude moci sám skládat obrázky zvířat a fantaskních tvorů z jednotlivých rozstříhaných listů (hlavy, těla a nohou) a k tomu dotvářet texty.

Cena: 313 Kč (kosmas.cz)

 

Pohádky brášky Králíka

Cenu Zlatá stuha 2008 za nejlepší dětskou knihu roku v kategorii Beletrie pro nejmenší čtenáře, která se vyhlašuje na Veletrhu dětské knihy, si v loňském roce odnesly exotické Pohádky brášky Králíka, které sestavil a převyprávěl Pavel Šrut. Králík není tradiční pohádkový hrdina. Je to trochu rošťák a filuta, který své silnější protivníky poráží vtipem, lstí a chytrostí. Hrdinské historky vejtahy Králíka se možná nezakládají na pravdě, ale zato jsou velice vtipné a dokáží potěšit nejen malé čtenáře.

Cena: 189 Kč (knizniweb.cz)

 

Malostranská psí zima

V kategorii Nejlepší kniha pro mládež si cenu Zlatá stuha 2008 odnesla Malostranská psí zima Pavly Skálové. Stará a moudrá psice mopsice Fanča bude vyprávět příběh, jak to v zimě chodí na Malé Straně. Příjemné počtení jistě zaujme celou rodinu.

Cena: 251 Kč (kosmas.cz) 

Tipy Kafe.cz:

  • Chcete vědět, kde všude letošní Noc s Andersenem probíhá? Podívejte se na www.knihovnabbb.cz.
  • Pokud i u vás chystáte pro děti k Mezinárodnímu dni dětské knihy čtení pohádek, registrujte své čtecí místo on-line, telefonicky, mailem, nebo poštou. Veškeré informace, včetně registračního formuláře, najdete na http://www.knihovnabbb.cz/cz/noc_s_andersenem.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Horoskop na 13. - 22. 3.

Jak se vám bude dařit v lásce? A co zdraví? Budou se vás držet peníze? A co váš sexuální život, bude uspokojivý? Co na to říkají hvězdy? Čtěte náš…

Akční letáky