Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Neuvěřitelné: Zhubnul o 120 kg! Sledujte

<p>Takto si muže vyfotili lékaři ve valašskomeziříčské nemocnici v době, kdy ještě vážil 216 kilogra
<p>Takto si muže vyfotili lékaři ve valašskomeziříčské nemocnici v době, kdy ještě vážil 216 kilogra
Zdroj:

Jaroslav Jurča z Vidče se nedávno zbavil 3,5 kg vlastní kůže. Kdyby ji rozprostřel, pokryla by plochu 50 x 30 cm. Přišel o ni rád – byla to totiž poslední připomínka doby, kdy vážil 216 kg.

Tento veselý šarmantní chlapík dokázal během pěti let téměř nemožné: z valící se koule, která se nevešla ani do zubařského křesla a v důsledku nadváhy málem přišla o život, se stal pohledný akční muž.

Jak sám tvrdí, ještě musí dolů šest kilo. Zatím jezdí na kole, chodí po kopcích, pracuje kolem rodinného domu a skládá palivové dřevo, což je podle něj lepší než fitcentrum. Po letech si konečně zahrál fotbal a zatancoval si na zábavě. Jeho cíl je 90 kilogramů, pak si koupí na zimu běžky.

Zhubnout, nebo umřít

„Můj život se změnil od základů. Ženy o mě mají zájem, což mě těší. Možná nakonec nezůstanu starý mládenec. I to, že bych ještě mohl mít děti, mě napadlo. Uvidíme,“ říká 57letý muž, zatímco si utahuje pásek na kalhotách na poslední dírku. Padají mu.

„Vyhrál jsem nad tloušťkou proto, že jsem byl vzorný pacient. Řídil jsem se dietními pokyny lékařů co jíst a nejíst, snažil jsem se v mezích možností více pohybovat, pravidelně jsem chodil na kontroly. Na zabijačku v obci se jen dívám, hodně piju vodu, tlak mám jako miminko.“

Jaroslav Jurča má sedm sourozenců. V pozdějším věku, kdy už dům všichni opustili, žil sám s matkou. Ta o svého posledního syna pečovala až moc dobře. I když v práci řidič vysokozdvižného vozíku poobědval, nachystala mu doma nášup.

Potomek si pak schrupl na kanapi, zaběhl za kamarády na pivo a tuk se hromadil. Dopracoval se až ke stavu, který odborníci nazývají morbidní obezita: je to hmotnost nad 150 kilogramů, jež už ohrožuje lidský život.

„Mám hodné sourozence, drželi mě nad vodou. Bez jejich opory a pochopení by to možná šlo mnohem hůř. A hlavně musím poděkovat primáři Pavlu Prodělalovi a lékařům, že mi věřili a měli se mnou obrovskou trpělivost,“ říká muž, který se stal pro mnohé v obci příkladem.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky