Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Nestresujte se, že se nestihnete dobře najíst, máme pro vás tipy na zdravé a rychlé stravování

Nestresujte se, že se nestihnete dobře najíst, máme pro vás tipy na zdravé a rychlé stravování
Nestresujte se, že se nestihnete dobře najíst, máme pro vás tipy na zdravé a rychlé stravování
Zdroj:

Zdravý životní styl je dnes jedním z hlavních témat. Ovšem občas bývá od teorie daleko k praxi. Zvláště, pokud jde o pracovní dny. Není ale třeba se stresovat, když si nestačíte nachystat vyvážené jídlo doma. Možností, jak zdravě a rychle jíst venku, v dnešní době stále přibývá. A pokud se budete při výběru jídla držet několika základních tipů úspěšné nutriční poradkyně Bageterie Boulevard Ivy Veselé, nemusíte se obávat nadbytečného příjmu kalorií ani v některých provozovnách rychlého občerstvení.

I ve fast foodech totiž existují menu, která jsou zdravější než ostatní nabídka a jsou vytvořena podle zásad zdravého stravování. Iva Veselá dohlíží na vyváženost a odpovídající nutriční hodnotu speciálního zdravého menu FIT CALORIES, jež nabízí fastfoodový řetězec Bageterie Boulevard. Pod touto značkou tak najdete zdravé alternativy, kterých se nemusíte bát, ani když aktuálně hubnete do plavek nebo zkrátka jen nechcete jíst bez rozmyslu. Velkou výhodou této zdravé řady je, že svou nabídkou pokrývá celý den, a tak si můžete vybrat jak „fit“ snídaní, tak oběd či svačinu nebo večeři.

„Konečně mohu s klidným srdcem říci, že už ani v rychlém občerstvení není problém se zdravě najíst. Denně sestavuji svým klientům zdravé jídelníčky a jsem ráda, že už jim mohu navrhnout i rychlý oběd právě v Bageterii Boulevard, kde dohlížím na řadu FIT CALORIES. Sestavuji ji pravidelně tak, aby jednotlivá jídla měla vyvážený poměr sacharidů, soli, tuků, cukrů i ostatních látek,“ popisuje výživová poradkyně Iva Veselá.

Pokud tedy opravdu pospícháte, doporučuje Iva Veselá držet se následujících tipů:

•    Zjistěte si nutriční hodnoty jídla, které si chcete objednat. Většina fast food restaurací je má k dispozici. Z aktuální nabídky FIT CALORIES obsahuje například grilovaný sýr Halloumi krásných 441 kcal, z toho 21,2 % sacharidů, 1,99 % soli a 17,7 % tuku. Tento řecký sýr je ochucen bylinkovým pestem a je podáván s rajčaty v rozpečeném dýňovém chlebu. Je to rychlé, zdravé a chutné! Vhodným dietním pokrmem pro letní měsíce jsou také mořské plody. Jsou bohaté na bílkoviny, minerální látky, stopové prvky a vitamíny. Stejně jako ryby obsahují tuky tvořené esenciálními mastnými kyselinami, jež mají pozitivní vliv na organismus. Skvěle se hodí do redukčních jídelníčků, jelikož ve 100g porci najdeme od 1 g do 8 g tuků. Mořské plody jsou také součástí letního menu FIT CALORIES, a to v podobě lehkého salátu z marinovaných chobotniček, řapíkatého celeru a mrkve, doplněné o kalamata olivy a ředkvičky.

•    Pečlivě vybírejte nápoj
Jakákoli káva s mlékem a cukrem má mezi 200 až 350 kJ. Ještě horší je horká čokoláda, ledová káva či ochucené frappuccino, ty mají až 500 kJ a 60 g tuků. Ve středním shaku s objemem 400 ml je asi 28 kostek cukru! Myslíte, že džus je správná volba? V pouhých 200 ml 100% pomerančového džusu je 5 kostek cukru, což přepočítáno na litr je jen o 2 kostky méně než ve stejném množství Coca-Coly. Vybírejte proto nejlépe neslazenou vodu, ovocný, zelený a bylinný čaj. V Bageterii Boulevard nabízí například čerstvý zázvorový čaj s mátou, a i když si jej dosladíte medem, stále se nemusíte obávat vysokého příjmu kalorií tak jako v ostatních zmiňovaných nápojích. V letních měsících se můžete osvěžit citronádou z čerstvě vylisovaných citronů.

•    Pozor na dresing
Vyhněte se majonéze, tatarce, tučným omáčkám a kečupu. Některé kečupy obsahují opravdu mnoho cukru. Místo toho zvolte raději hořčici, olivový olej či ocet. I zdravý salát kaloricky nabyde, pokud jej „dochutíte“ tučným dresingem.

•    Snídejte také zdravě
Odborníci se shodují, že snídaně je základ. Dokonce je považována za nejdůležitější jídlo dne, měla by obsahovat přibližně 25 % denního energetického příjmu. Snídaně řady FIT CALORIES v Bageterii Boulevard jsou zaměřené na lehčí a dietnější alternativu, a to v podobě jogurtu s čerstvým ovocem či řeckého jogurtu s ořechy. Výborný je i dýňový chléb s lososem. Vše můžete mít v kombinaci s právě vylisovaným pomerančovým freshem.

„Já sama často nestíhám, a proto se mi velmi líbí myšlenka, s kterou Bageterie Boulevard přišla. Totiž nabízet ve fast foodu menu, které není zdravé jen na oko, ale dohlédne na něj odborník přes výživu. Navíc cílem také je, aby bylo možné obstarat si vhodné jídlo kdykoli přes den," vysvětluje Iva Veselá, proč se rozhodla spolupracovat právě s Bageterií Boulevard. Na jednotlivých pobočkách BB si také můžete zdarma vyzvednout vytištěný týdenní jídelníček, který Iva Veselá připravila. Je zdravý, vyvážený a měl by vám pomoci pochopit základní principy správného stravování během dne. Jistě pro vás bude užitečnou inspirací.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky