Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Neobvyklé lampy: Pořiďte si originalitu

Zdroj: www.lamponislamps.com

O tom, že stolní lampa nemusí být jen praktickým předmětem, ale i estetickou záležitostí, se nás snaží přesvědčit designér Maurizio Lamponi Leopardi. Tento italský umělec se specializuje na navrhování stolních lamp neobvyklých tvarů.

O koho jde?

Své designérské studio založil vzděláním nedostudovaný inženýr s vášní pro fotografii roku 1984. Lamponi navrhuje hlavně dřevěné lampy neobvyklých tvarů. Každá jím vyrobená lampa je originální kousek, který trvá vyrobit dvacet až třicet dní. Lapmoni dělí lampy do čtyř skupin – na fantastické lampy, lampy inspirované letadly, motocyklistické lampy a designově zajímavé lampy. Pojďte se inspirovat a pořiďte si některou z nich do vašeho bytu nebo třeba dětem do dětského pokoje!

Lampy fantastické

Mezi nejzajímavější kousky z jeho kolekce fantastických lamp patří například lampa Lametta ve tvaru žiletky určená pro ostré muže. Oproti tomu Palleta ve tvaru cukrářské lžíce se zase výborně hodí do cukráren a pekáren. V této kolekci lze objevit i lampu ve tvaru vysavače, vlasového vysoušeče nebo žehličky.

Je libo přílbu?

Ve stylové kavárně by se pak výborně vyjímala lampa Seltz, kde je svítidlo tvořeno sifonovou lahví a skleničkou nebo Coffe Light se svítidlem tvořeným táckem se šálkem a kávovou konvicí. Milovníky militarismu pak potěší různé lampy ve tvaru přileb.

Lampa jako voda

Neobyčejně krásnými svítidly jsou lampy ve tvaru vodovodního kohoutku se žárovkou místo vodní kapky či zářivkou místo vodního proudu. Kohoutkem si je možné u nich regulovat intenzitu světla.

Lampy letecké

Letecká kolekce se pak skládá z hliníkových a dřevěných modelů. Mezi hliníkovými modely potěší milovníky aviatiky například lampy Spitfire nebo DC3 –Dakota. Z dřevěných modelů nelze nezmínit překrásný Supermarine S5.

Lampy pro motocyklisty

Motocyklistická kolekce obsahuje převážně lampy ve tvaru řídítek s reflektorem z různých typů motorek či kol. Specialitou je pak halogenová lampa Gasoline v podobě čerpacího stojanu s logem Shell. V poslední designové kolekci se nacházejí pozoruhodné kousky z hliníku v technickém stylu.

Informace na internetu

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky