Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Nejslavnější dvojčata: od Formanů po Olsenovy

Nejslavnější dvojčata: od Formanů po Olsenovy
Nejslavnější dvojčata: od Formanů po Olsenovy
Zdroj: Profimedia.cz

Bratři Formanové, Svobodové nebo sestry Bartošovy či Olsenovy – to jsou jen některé ze slavných dvojčat. My jsme pro vás vybrali opravdu ty nejslavnější sourozenecké páry.

1.
Slavná česká dvojčata

Divadlo: Bratři Formanové
Pokud sledujete dění ve světě umění a múzy Thálie, určitě vaší pozornosti neunikla jména slavných dvojčat: Petr a Matěj Formanovi (narozeni 1964). Kořeny mají sice v Čechách, ale jsou známí po celé Evropě jako umělci, kteří své umění předvádějí na své divadelní lodi Tajemství. Nejznámější inscenace, Nachové plachty, se těší velké oblibě diváků i ve Francii anebo v Itálii a vyšla i na DVD. Bratry Formanovy můžete znát i z televize – jako malí se totiž objevili v komedii o rodině Homolkových nebo ve slavném seriálu Taková normální rodinka.

Sport: Bratři Doškové
Vypadají jako jeden, nosí stejný účes, ale i totožně hrají fotbal. Tomáš a Lukáš Doškové (narozeni 1978) – to jsou dvojčata, která zná každý, kdo se orientuje ve světě sportu – a zvlášť, pokud fandí Slavii nebo Zbrojovce. Od dětství je totiž chytil fotbal, a to natolik, že spolu trénovali, hráli a byli dlouhou dobu i ve stejných klubech. Holt dvojčata se nezapřou.

Politika: Bratři Svobodové
Bývalého předsedu KDU-ČSL Cyrila Svobodu zná asi každý, i ten, koho politika příliš nebere. Věděla jste ale, že má i bratra? Jeho jednovaječné dvojče Josef, s nímž spatřil světlo světa v roce 1956, navíc jakoby mu z oka vypadl.

Showbyznys: Sestry Bartošovy
Zpěvačku Ivetu Bartošovou není možné přehlédnout, a to ani tehdy, pokud naší pop music příliš neholdujete. Již delší dobu totiž úspěšně plní titulní strany novin a časopisů. Co ale možná nevíte, je, že má sestru, a dokonce dvojče. Iveta s Ivanou (narozeny 1966) si ale nejsou podobné jako vejce vejci a navíc spolu nemají ani ideální vztahy. Ivana, mimochodem také skvělá zpěvačka, nyní žije s rodinou ve Švýcarsku.

Zdroj: Profimedia.cz

2.
Slavná světová dvojčata

Showbyznys: Sestry Olsenovy
Sestry Ashley a Mary-Kate Olsenovy jsou nejen slavné, ale i velmi bohaté. Dokonce až natolik, že patří mezi nejbohatší dvojčata na světě. Věnují se totiž nejen herectví či modelingu, ale i podnikání. Založily si například firmu, kde začaly prodávat i ložnice. Ty pochopitelně samy navrhují, a tak o zákazníky nemají nouzi.

Politika: Bratři Kaczyńští
Bratři Lech a Jaroslav Kaczyńští patří nepochybně mezi nejslavnější dvojčata v oblasti světové politiky. Či spíše patřili – do té doby, než polského prezidenta Lecha postihla tragická letecká nehoda. I tak se tato dvojice jen tak z paměti lidí nevymaže, a to nejen Poláků…

KAFE.cz zjistilo:

Co nevíte o dvojčatech

  • Podle statistik se u nás rodí nejvíce dvojčat ženám ve věku 28 až 33 let. S vyšším věkem výskyt slábne.
  • Až tři čtvrtiny dvojčat se rodí v manželství, na rozdíl od jednotlivě narozených dětí – u nich jsou to jen dvě třetiny.
  • V České republice připadá jeden porod dvojčat zhruba na 48. porod. Ještě více dvojčat se rodí v USA, tam je to asi každý 30. porod! Naopak ve Velké Británii se dvojčata rodí při každém 66. porodu.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Jak se dožít stovky

Jak se dožít stovky

Toužíte po delším životě? Pak tu pro vás máme pár zaručených způsobů, jak se dožít stovky. Většina z nich vás sice asi nenadchne, ale alespoň se…

Akční letáky