Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Nejnovější trendy bytového designu!

Zdroj: archiv

Když odhlédneme od hypotéky nebo potíží se stavbou, čeká nás při zařizování nového bydlení spousta příjemného...

Vybírání barev, nábytku, stylu, kuchyně, koupelny, doplňků… Aby náš výběr byl správný, je velmi důležitá inspirace. Tu našli mnozí na zářijovém veletrhu Tendence, který proběhl v pražských Letňanech. Kdo veletrh neměl příležitost navštívit, tomu přinášíme několik tipů, trendů a informací z veletrhu.

Barvy a vzory

Frčí stříbrná a šedá, obě ve vysokém lesku. Moderní je výrazný dřevěný vzhled, lesk je také nezbytností. Ze vzorů jsou velmi atraktivní květinové dekory.

Tvary

Nastupuje trend minimalismu. Moderní nábytek je kombinací plastů, skla, dřeva a kovů. Heslem je zachovat co nejvíce volné plochy a minimalistické tvary úchytek – ty někdy dokonce úplně chybí.

Multifunkčnost

Méně je možná někdy více, ale tentokrát to neplatí. Pro sedací nábytek je dokonce důležitá multifunkčnost! Sedací soupravy se dají rozkládat a měnit na pohovky i lůžka. „Z jedné ze sedaček na veletrhu šlo udělat dokonce trojlůžko, což je velká rarita,“ říká Tomáš Chmel ze společnosti Terinvest.
Samozřejmostí sedacích souprav je i polohování, vysouvání opěrátek, možnost přenastavení sedací soupravy na rohovou z klasické a naopak. Zajímavé jsou také doplňky, které umožňují například odložení nápoje.

Vychytávky

Při vybavování bytu samozřejmě dbáme především na funkčnost. Je velmi sympatické, pokud se funkce snoubí i s kvalitním designem a také s »vychytávkami«. Mnohdy člověka překvapí, co vše designéři vymyslí ke zlepšení kvality našeho bydlení! „Na veletrhu jsme měli třeba vinotéku, která se rozsvítila při uchopení madla. Nebo řízené otevírání dvířek kuchyňských skříněk – bylo uděláno tak, aby se nesrazila dvoje dvířka. Zajímavý byl také nápad podsvítit kuchyňský odpad,“ vysvětluje Tomáš Chmel.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky