Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Nejnebezpečnější místa, kde se může žena v 21. století narodit

Nejvíc nebezpečné země světa pro ženy
Nejvíc nebezpečné země světa pro ženy
Zdroj: shutterstock.com
Prohlédněte si všechny fotografie (22)

Taky si občas říkáte, že jste se narodila do špatné země? Pak vězte, že se máme naprosto skvěle oproti ženám, které žijí v těchto jedenácti zemích světa. Tam jsou totiž na denním pořádku znásilnění, polévání kyselinou, nebo bití a vraždy. Když se podíváte, co se v těchto zemích děje, tak musíte uznat, že se máme vážně dobře.

Je 21. století, a tak máme rovnoprávnost a ženy jsou brány stejně jako muži. Ale neplatí to všude na světě. Stále ještě totiž najdete země, kde být ženou, je děsivé. Jsou týrány, znásilňovány, či provdávány v malém věku a nic s tím nemohou dělat. Vyplývá to alespoň z údajů od Nadace Thompson Reuters, World Report 2014 a Nadace pro udržitelný rozvoj. 

Například v Pákistánu je na 90% žen pácháno domácí násilí, v Somálsku je 95% žen podroběno ženské obřízce, v Indii bylo za posledních 30 let usmrceno padesát miliónů novorozených dívek. Násilí na ženách je běžné v zemích, kde se dodržuje právo šaría. Ruku v ruce jde s kulturní a hodpodářskou zaostalostí země. O jedenácti nejhorších zemích, kde se můžete jako žena narodit, se dozvíte v naší galerii.

 

Ani Spojené státy ale nejsou zcela bezpečné. Ve videu najdete přehled těch nejvíc nebezpečných měst Severní Ameriky:

Líbí se vám Kafe.cz? Čtete rádi naše články? Přidejte se k nám i na Facebooku!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky