Nejnebezpečnější místa, kde se může žena v 21. století narodit

Nejvíc nebezpečné země světa pro ženy
Prohlédněte si všechny fotografie (22)

Taky si občas říkáte, že jste se narodila do špatné země? Pak vězte, že se máme naprosto skvěle oproti ženám, které žijí v těchto jedenácti zemích světa. Tam jsou totiž na denním pořádku znásilnění, polévání kyselinou, nebo bití a vraždy. Když se podíváte, co se v těchto zemích děje, tak musíte uznat, že se máme vážně dobře.

Je 21. století, a tak máme rovnoprávnost a ženy jsou brány stejně jako muži. Ale neplatí to všude na světě. Stále ještě totiž najdete země, kde být ženou, je děsivé. Jsou týrány, znásilňovány, či provdávány v malém věku a nic s tím nemohou dělat. Vyplývá to alespoň z údajů od Nadace Thompson Reuters, World Report 2014 a Nadace pro udržitelný rozvoj. 

Například v Pákistánu je na 90% žen pácháno domácí násilí, v Somálsku je 95% žen podroběno ženské obřízce, v Indii bylo za posledních 30 let usmrceno padesát miliónů novorozených dívek. Násilí na ženách je běžné v zemích, kde se dodržuje právo šaría. Ruku v ruce jde s kulturní a hodpodářskou zaostalostí země. O jedenácti nejhorších zemích, kde se můžete jako žena narodit, se dozvíte v naší galerii.

 

Ani Spojené státy ale nejsou zcela bezpečné. Ve videu najdete přehled těch nejvíc nebezpečných měst Severní Ameriky:

Líbí se vám Kafe.cz? Čtete rádi naše články? Přidejte se k nám i na Facebooku!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky