Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Dívky v roli matek: Nebylo jim ještě ani 13 let, a už porodily děti

V dětském věku se staly matkami.
V dětském věku se staly matkami.
Zdroj: Pixabay.com

Že mají mladí lidé děti, na to jsme zvyklí a je to ta nejpřirozenější věc na světě. Ovšem čas od času proběhne v médiích zpráva, která šokuje veřejnost dětským věkem nastávajících rodičů, hlavně matek. Jaké jsou známy případy extrémně mladých rodičů?

María Eulalia Ellende

Dívka původem z argentinské provincie Córdoba porodila na podzim 1967 zdravého chlapce vážícího přes tři kilogramy. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby novopečené mamince nebylo pouhých devět let. Otcem dítěte se ukázal být její dvacetiletý bratranec, který nicméně dva měsíce před narozením svého syna záhadně zmizel. Pátrání nepřineslo žádné výsledky, není proto jasné, zda se chtěl vyhnout odpovědnosti, případnému trestu, nebo zda se s ním nevypořádala po svém dívčina rodina.

Nejmladším matkám nebylo ani třináct let. Nejmladším matkám nebylo ani třináct let. Zdroj: Pixabay.com

Elena Chiritescu

Dívka z komunity rumunských Romů začala chodit se svým starším bratrancem Gheorghem Mecicem, když jí bylo pouhých devět let. Vztah byl ale v mnoha směrech překvapivě dospělý, a Elena v roce 2010 ve věku 10 let porodila dcerku Nicoletu. Jejímu bratranci a otci dítěte bylo v té době 13 let. I přes dětský věk Elena porodila zdravou tříkilovou holčičku přirozeným způsobem. Přestože po oznámení těhotenství matky velmi mladého páru svolily, aby spolu Elena a Gheorghe žili jako muž a žena, jejich vztah nevydržel a Elena nyní žije se svými příbuznými a dcerkou ve Španělsku, zatímco otec dítěte zůstal v chudinské čtvrti Bukurešti.

Kordeza Zhelyazkova

Bulharská školačka z romské komunity z města Sliven otěhotněla pouhé dva týdny po svých 11. narozeninách a pouhý týden poté, co se na školním hřišti seznámila se svým budoucím manželem. Rodiny nelenily a začaly chystat svatbu. Během svatebního obřadu v roce 2009 ovšem na Kordezu přišly porodní bolesti, do porodnice proto dorazila ještě ve svatebním úboru a svému 19letému manželovi Jeliazku Dimitrovovi porodila dcerku Violetu. Šťastná rodina si ovšem musela projít ještě jednou překážkou, Jeliazko byl odsouzen na šest let za sex s nezletilou.

Jejich dětství trvalo velmi krátkou dobu. Jejich dětství trvalo velmi krátkou dobu. Zdroj: Pixabay.com

Tressa Middleton

Tressa se stala nejmladší skotskou matkou a zároveň nejmladší matkou ve Velké Británii, když v roce 2006 ve svých dvanácti letech porodila dcerku. Otěhotněla v pouhých 11 letech poté, co byla znásilněna vlastním starším bratrem. Již v té době se potýkala s drogovou a alkoholovou závislostí, a dítě jí proto bylo po dvou letech odebráno a adoptovala ho jiná rodina. Otec dítěte a zároveň jeho strýc byl zatčen poté, co jeho otcovství prokázaly testy DNA. V roce 2018 porodila Tressa svému novému partnerovi druhou dceru a zdá se, že její život dostal po období drogové a alkoholové závislosti nový, pozitivní směr. Médiím se svěřila, že ji nejvíc mrzí, že její druhá dcerka Arihanna nikdy nepozná svou starší sestru.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU