Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Zaveďte do své kuchyně tyto vychytávky, vaření vás bude mnohem víc bavit

Zdroj: Shutterstock.com
Prohlédněte si všechny fotografie (50)

V kuchyni trávíte podstatnou část dne, a tak se hodí všechny možné vychytávky a zjednodušení, které vám usnadní práci u sporáku a kolem linky. Často i malá změna může mít ohromný efekt.

Kuchyně je místnost, kde má praktičnost přednost před stylem a designem. Každý pohyb navíc nebo krkolomné otevírání horní skříňky by vám znepříjemňovalo každodenní práci. Důmyslné řešení umí práci hodně ulehčit.

Do posledního centimetru

Posuvné dveře, které jsou z jedné strany využívané jako poličky na drobnosti, v sobě skrývají nebývalý potenciál. Proč zabírat kořenkami místo ve skříni mezi talíři, když se bez problémů vtěsnají do malého prostoru? Navíc je budete mít stále při ruce. Stejné využití můžete najít pro hadříky, houbičky, drátěnky nebo mycí přípravky do zásoby.

Zdroj: pinterest

Věšáčky v hlavní roli

Umělohmotný háček na utěrky je efektní a své místo v kuchyni si udrží zřejmě napořád, ale věšáčky z kovu, dřeva i plastu jsou stále oblíbenější. Můžete na ně zavěsit skleničky na víno, hrníčky z cest nebo svazek česneku. Mimo svou praktickou stránku mají i dekorativní funkci a nebude potřeba vymýšlet, čím ozvláštnit nudné obklady.

Příroda v kuchyni

Sušené bylinky jsou poslední záchranou při vaření, ale máte-li možnost použít ty čerstvé, neváhejte. K mání jsou magnetické tabule a malé keramické květináčky, které drží na deskách jako přibyté. Stejně dobře poslouží kousky okapů nebo obaly vyrobené z korků z lahví od vína. Záleží na stylu vaší kuchyně. Kouzlení s bylinkami dodá jídlu nový rozměr.

INSPIRACE: Naprosto úžasné KUCHYNĚ a KUCHYŇSKÉ VYCHYTÁVKY! To musíte vidět! INSPIRACE: Naprosto úžasné KUCHYNĚ a KUCHYŇSKÉ VYCHYTÁVKY! To musíte vidět! Zdroj: Pinterest.com

Pořádek v šuplíku

Uklizená linka je vizitkou dobré hospodyňky, ale chaos "za zavřenými dveřmi" umí hodně otrávit. Zatímco se vám připaluje cibule, záleží na každé vteřince. Ve změti kuchyňského náčiní hledáte vařečku. Bez úspěchu, můžete začít znovu. Proutěné kaslíky, které přímo pasují do šuplíku vám usnadní spoustu práce. Můžete třídit podle materiálu, použití nebo velikosti.

Inspirujte se a renovujte!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky