Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Nejabsurdnější rady, které dávaly matky dcerám ve viktoriánské Anglii při vstupu do manželství

Poučky o sexu ve viktoriánské Anglii
Poučky o sexu ve viktoriánské Anglii
Zdroj: youtube.com
Prohlédněte si všechny fotografie (32)

Je naprosto neskutečné, že ještě na počátku 20. stoletá lidé věřili v něco tak absurdního, jako že pohlaví dítěte může být ovlivněno směrem větru, který fouká při jeho početí, nebo že líný manžel plodí ošklivé děti. Ale v době kralování královny Viktorie tyto bizarnosti skutečně platily za obecnou pravdu a dokonce je propagovali i renomovaní lékaři.

Jako viktoriánská epocha se označuje doba vlády královny Viktorie (1837 - 1901). Pokroková panovnice stabilizovala zemi a zrealizovala množství prospěšných reforem, které vedly k prosperitě, ekonomickému růstu a celkovému rozvoji Spojeného království. Od počátku 19. století začala vznikat po Evropě ženská emancipační hnutí. Ve Spojeném království jim však pšenka příliš nekvetla. Snaha o zrovnoprávnění žen zde narazila na předsudky tradiční společnosti. Královna Viktorie byla sama velmi konzervativní a prudérní dáma. Až na samém sklonku její vlády se prosadily tzv. sufražetky, radikální bojovnice za ženská práva. Jejich úsilí vyvrcholilo až v roce 1928, kdy ženy dosáhly plného volebního práva. 

Podívejte se s námi do galerie a přečtěte si, v co se ohledně vztahů mezi muži a ženami v té době věřilo. Je to tak neuvěřitelné, že to je až směšné. Co říkáte? Napište nám na naš FB.

Líbí se vám Kafe.cz? Čtete rádi naše články? Přidejte se k nám i na Facebooku!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky