Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Narodilo se jim postižené dítě. Nechali si ho doma, aby mu umožnili normální život

Zdroj:

Narodila se jim prospívající miminka. Na pohled v pořádku. Byly šťatsné. Maximálně se spekulovalo, zda jejich drobečci nebudou mít menší zdravotní handicap.

Mámy veřily, že ne. Pak přišla rána a ortel: Vaše dítě je postižené!

Kolik žije v Česku zdravotně postižených dětí, se neví. Tato otázka byla při sčítání obyvatel škrtnuta. Jako neetická, moc osobní. Přednost dostalo zjišťování počtu televizí v domácnosti.

Mámy, které handicapovaného potomka nedaly do ústavu, ale starají se o něj, tedy zůstaly anonymní. Přitom jde často o hrdinky.

Autista se srdcem lva

Matyáš se směje a v ruce třímá panáčka Kostkáčka. Čerstvý dárek k šestým narozeninám. Běhá po pražském bytě se starší sestrou Bibi a bráchou Tadeášem. Zdánlivě zdravý kluk, jenže…

„Matyášek má autistickou poruchu,“ vysvětluje jeho máma Perchta Kazi Pátá. Tedy? Má narušené jisté mozkové funkce, což způsobuje, že se hlavně špatně dorozumívá, hůř si představuje a sociální interakce je pro něj složitá.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Jak si vycvičit svého šéfa

Jak si vycvičit svého šéfa

Spousta šéfů se chová hrozně. Dávají vám nemožné úkoly, chovají se jako velitelé planety a leckterý si neodpustí ani sexuální narážky. Je čas šéfy…

Akční letáky