A přitom internet v Čechách začal docela nenápadně (samozřejmě jsem si to všechno našla na internetu) - 13. února 1992 byla Česká republika poprvé oficiálně připojena k síti všech sítí a to z jedné z poslucháren areálu ČVUT v Praze. Internet tehdy využívaly hlavně univerzity. Koncem roku 1994 mělo svoji vlastní e-mailovou adresu asi 10 tisíc Čechů. Zřídit ji bylo možné za 500 Kč měsíčně (dneska totálně absurdní věc, že). V roce 1996 startuje komerční internet v České republice. Vznikly první české internetové portály: U zdroje, CZ listy, Seznam, Neviditelný pes…

A v roce 1999 vznikl tarif Internet 99, který podpořil nárůst počtu uživatelů internetu. Zákazníci platili podle počtu minut strávených na internetu ve špičce a mimo ni. Pořídila jsem si nedávno takový ten chytrý mobil, jak umí všechno. Do dneška si nejsem jistá, jestli jsem už objevila všechny možnosti, které mi dává. Ale jedno umím ovládat na mobilu skvěle – internet.

Ztratila jsem totiž peněženku. Tak nepotěší to, ale naštěstí jsem v ní neměla doklady, jenom peníze, nějaké zbytečnosti a taky kreditku. Ta jediná mi dělala trochu vrásky na čele. Samozřejmě bych nerada někomu dala všechny svoje peníze jen tak. Tak jsem stála jako opařená na ulici, šátrala v kabelce a bylo mi jasné, že musím kartu co nejrychleji zablokovat. Jako na potvoru jsem v telefonu neměla ale číslo do banky. Volala jsem manžela, jestli by se nepodíval na web a číslo by mi neřekl. A zároveň jsem mu práskla, jaká jsem šikula. Když dostatečně vysupěl, sdělil mi, že zrovna řídí, takže není u počítače, ale ať se na web podívám přes mobil.

Tak jsem to zkusila. Vím, že je to pomalé a drahé, ale co se dá dělat, za blbost se platí. Docela mě překvapilo, jak rychle se stránka načetla a jak příjemně se s ní pracovalo, jako u počítače. Našla jsem si číslo, zavolala do banky a kartu zablokovala. Hned jsem si taky domluvila, že mi udělají novou. Když jsem se pak začala doma u počítače pídit po tom, kolik jsem vlastně za ten web probendila, překvapilo mě, jak málo to bylo. A tak jsem skočila na stránky www.internetdomobilu.cz a všechno mi bylo hned jasné.

Jenom si tak říkám, kdybych se před těmi ani ne 20 lety ukázala na ČVUT s tím svým dnešním mobilem a ukázala bych jim, jak rychle a jednoduše a jak levně dneska funguje web v mobilu, asi bych teď krásně končila léčbu v Bohnicích, nebo by o mě natočili Akta X. Kdo ví. Ale určitě by to dneska bylo na webu. Jako všechno.