Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Na pultech se znovu objeví retro balení oblíbeného kakaa GRANKO z roku 1979!

Do českých obchodů se vrací limitovaná edice retro balení GRANKO. Už nyní si tak můžete pořídit známý obal GRANKO s holčičkou Veronikou, který byl uveden jako historicky první již v roce 1979 a získal na konci roku 1980 cenu v soutěži Obal roku. Zavzpomínejte s horkým šálkem oblíbeného kakaa na své dětství. Utíkejte pro své vlastní retro balení GRANKO!

Nástup GRANKO na český trh v roce 1979 způsobil doslova poprask, stejně jako retro hračky z tohoto období, jakými byly například tatrovka, mončičák nebo populární céčka. Úspěch GRANKA spočíval především v tom, že se jednalo o první granulované rychlorozpustné kakao svého druhu v ČSSR. Většina již existujících nápojů byla převážně klasickými prášky, které se musely doslazovat.

Víte, jak vznikl samotný název GRANKO?

Název vznikl z veřejné soutěže, která byla vyhlášena vedením Čokoládoven Kolín, kde se kakao začátkem roku 1978 vyrábělo. Celkem přišlo 394 odpovědí. Vítězným názvem byla zvolena zkratka z pojmenování GRANulovanéKakaO – GRANKO. Zajímavostí je, že tento název shodně zaslalo sedm soutěžících! Bylo tedy rozhodnuto, že odměna za všechny tři umístění bude spojena a z celkové částky dostane každý výherce svou sedminu – tehdy to bylo krásných 428 Kčs.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky