Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Morganovi: Z kusu půdy plné kamení vybudovali neuvěřitelnou oázu klidu!

Zahrada skrývá mnohá zákoutí.
Zahrada skrývá mnohá zákoutí.
Zdroj: Profimedia
Zahrada skrývá mnohá zákoutí.

Přemýšlíte, čím se zabavíte v důchodu? Inspirujte se zahradou Johna a Janet a vytvořte si za domem jedinečnou oázu klidu přesně podle vašich představ.

Jiní důchodci

Horní hranice odchodu do důchodu se stále mění a ne zrovna ve prospěch pracujících. Paradoxně se po pár měsících lidé mění v otroky slevových akcí, nekonečných seriálů a vesnických drbů. Jako by neměli co na práci a čím se zabavit. To rozhodně není problém britského páru z Bromsgrove, který si našel koníček hned za domem.

Během svých cest po světě, na které se vydávali za poznáním nebo kvůli práci, sbírali květiny, rostliny a menší stromky, které postupně zasazovali na zahradu a tvořili tak jedinečnou oázu klidu, kde se snoubí flora z Etiopie, Číny, Brazílie i Nového Zélandu. Jejich dům je britskou klasikou - tradiční cihlový obklad, bílá okna a vjezd vysypaný drobnými kamínky. Málokdo by odhadl, co se ukrývá na druhé straně.

Svépomocí

Oslovení profesionála a zahradního architekta by bylo i na Brity dost drahé, a tak se rozhodli uskutečnit svoje představy bez pomoci. Od roku 2012 trávili každý den na zahradě a zvelebovali si svůj koutek klidu. Práce bylo mnohem víc, než by se mohlo zdát.

Vybudování zahrady trvalo dlouhých sedm let!

Museli vytvořit kaskády, vykopat cestičky a jezírka, dláždit, zasazovat, upravovat zavlažovací a světelný systém, bojovat se škůdci, vyrábět dekorace, sošky a zábradlí. S poslední rostlinou se usadili na lavičku, zhluboka vydechli a došlo jim, co si na sebe upletli za bič. Zahrada je jako dítě, o které musíte každý den pečovat. Rozhlédli se kolem sebe a tu viděli neposedné výhonky, jinde zase skomírající květy nebo listy bojující s plísní. Bez odhodlání věnovat jí všechen volný čas by si nemohli pohodu za domem dovolit. Už tak je vyšla na závratných 40 tisíc liber (1,3 milionu korun).

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky