Modrý měsíc je šance na životní restart

Modrý měsíc je šance na životní restart

31. července nás čeká tzv. Blue moon neboli „modrý měsíc“. Je to astronomická zvláštnost, druhý úplněk ve stejném měsíci. Má výjimečnou sílu.

Buddhisté, hinduisté a jogíni jsou přesvědčeni, že blokované čakry, energie nebo silová pole se dají odstranit silou úplňku. Největší intenzitu má tzv. modrý měsíc, událost, k níž dochází zhruba jednou za tři roky. V tomto červenci byl první úplněk už 2. 7. a v noci z následujícího pátku na sobotu nás čeká onen druhý úplněk.

Zpozornět by měli ti, kdo vyznávají úplňkovou dietu, úplňkový půst, řídí se úplňkem při stříhání vlasů nebo plánování lékařských zákroků. Jeho intenzitu ale pocítí všichni, kdo jsou náměsíční nebo prostě jen nemůžou v noci spát. Tentokrát to bude chtít prášky na spaní – anebo naopak, zůstat vzhůru.

Indiáni, východní nauky i moderní alternativní směry přisuzují modrému měsíci schopnost transformace. Chcete-li ve svém životě něco změnit, ať už jde o pouhé přání (najít lásku, uzdravit se...), nebo už rozhodnutí (změnit práci), modrý měsíc má energii „nakopnout“ vás kýženým směrem. Správnou meditací dosáhnete rovnováhy mezi duší a tělem, tedy tím, po čem toužíte, a tím, kam ve skutečnosti směřujete.

Zdá se, že nejintenzivněji pracuje modrý měsíc ve prospěch milostných vztahů: Ať už nějaký potřebuje ukončit, začít, nebo změnit jeho směřování.

“Podle tantrických tradic je úplněk spojený s energií druhé čakry, která v našem těle ovlivňuje nejen tok vody, krve a lymfy, ale také naše emoce, senzualitu, kreativitu, smyslnost a vášeň,“ vysvětluje jogínka Zuzka Klingrová, která připravuje pro resort Svatá Kateřina speciální Blue moon víkend (více na www.katerinaresort.cz). Tentokrát bude kromě jógy obsahovat i společnou půlnoční meditaci. Pakliže máte v oblasti emocí nějaké záměry, je tento víkend pro vás ideální.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Pozor na tyto houbařské nesmysly!

Pozor na tyto houbařské nesmysly!

Myslíte si, abyste našla košík plný hub, že musíte do lesa vyrazit po dešti anebo za úplňku? To jste na omylu! Přinášíme vám nejčastější mýty, na…