Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Máme doma osmerčata

Zdroj:

Děti jsou květy života, praví stará moudrost. Když se jich však narodí celá kytice, je to pro svět obrovská senzace. Dosavadní potvrzený rekord představují osmerčata.

Mediálně nejznámější jsou osmerčata, která porodila Američanka Nadya Sulemanová 26. ledna 2009 po umělém oplodnění. Doma už přitom měla šest potomků.

Ráda s dětmi za peníze pózuje fotografům (viz snímek nahoře), po porodu se dokonce nechala vyfotit na titulní stránku časopisu v bikinách. Celou svoji rodinu totiž živí ze sociálních dávek a peněz získaných z médií.

Podle doložených záznamů za poslední půlstoletí přišla na svět přesně osmkrát (viz rámeček Osmerčata). Teprve osmerčata Nadyi Sulemanové z kalifornského Bellfloweru však také všechna bez větších problémů přežila svůj příchod na svět a dobře prospívají. Porod císařským řezem nakonec trval pouhých 5 minut, ovšem asistovalo u něj 49 lékařů.

„Je to boží požehnání, budeme se za vás modlit,“ vzkázali do Bellfloweru z Nigérie pocházející a v USA žijící manželé Udobiovi, kterým se osmerčata narodila v roce 1998. Ti ale takové štěstí neměli - jedno jejich děvčátko tehdy po týdnu zemřelo.

Nejznámější česká „vícerčata“ jsou zřejmě Jana, Miroslav, Václav a Ivana Hourovi ze Zbraslavic u Kutné Hory. To bylo slávy, když se v roce 1959 narodila: na svět je vítaly všechny noviny a podniky na jejich počest uzavíraly socialistické závazky!

Velkou pozornost ovšem budila i všechna následující čtyřčata. Připomeňme si je aspoň telegraficky:

  • 1983 - herečka Lorna Vančurová v Praze porodila Aničku, Lukáše, Vojtu a Jakuba

  • 1994 - Ondráčkovi z Havlíčkova Brodu mají Lucii, Lenku, Davida a Štěpána

  • 1995 - Řehořkovým z Uherského Hradiště se narodili Eva, Jan a Filip; čtvrtý potomek zemřel

  • 1996 - na svět přicházejí Eliška, Vítek, Leoš a Daniel Glaserovi z jihočeských Božetic

  • 1999 - narodili se Jan, Zbyněk, Přemysl a Ondřej Hlaváčkovi ze severočeských Račetic

  • 2001 - Martina Volfová z jihomoravských Krkovic přivedla na svět čtyři děvčátka: Lucii, Petru, Martu a Zuzanu

  • 2002 - místo očekávaných trojčat se Klossovým v Rožnově pod Radhoštěm narodila čtyřčata: Helena, Dorota, Viktor a Otto

  • 2003 - manželé Janušovi z Jihlavska mají naráz Denisu, Anne Mary, Martina a Zdeňka

Víc než 4 děti se u nás najednou dosud nenarodilo. Ale ona i taková čtyřčata dají pořádně zabrat - jejich rodiče by mohli vyprávět…

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU