Náhradní matky jsou často jediným způsobem, jak mohou neplodné páry založit rodinu. Cesta je ale složitá, zdlouhavá a psychicky náročná.

Rozhodnutí

Na klinice ale Mackenzie vrátili zpátky na zem a vysvětlili jí, jak registrace probíhá. Čekal ji náročný proces. Jako první musela podstoupit četná vyšetření, při kterých se vyloučily všechny možné komplikace, anomálie a genetické odchylky. V druhé části ji čekaly psychologické testy.

Čekání

S vybranými rodiči se neviděla z očí do očí, jen přes Skype. Jakmile se k Mackenzie dostala embrya, nastaly chvíle napětí, jestli se v těle náhradní matky uchytí. U obou těhotenství neměla problém, ale teď byla situace jiná. Ve velké míře se na neúspěchu podílel stres. Na první pokus její tělo nepřijalo ani jedno, podruhé dvojčátka nepřežila. Bylo to velice těžké období pro ni i pár, který ji žádal o pomoc. Po dvanácti letech marných snah už ztráceli naději. Nevzdali se a vyplatilo se. Pozitivní výsledek těhotenského testu byl jen začátek. Devět měsíců Mackenzie vnímala, jak v ní chlapeček roste a dává jí znamení. Kopal, vrtěl se a na ultrazvuku se otáčel, aby si ho mohla prohlédnout ze všech stran.

Těžké chvíle

V den porodu cítila zvláštní pnutí. Na sále byl i manželský pár a přihlížel příchodu dítěte na svět. Sestry vzaly čerstvě narozené miminko a položily ho Mackenzie na hrudník. Byl to ten nejsilnější pocit, jaký kdy zažila. S předchozími porody se to nedalo srovnat. Milovala ho od první chvíle. Když se ale podívala na rodiče, kteří se nedokázali ubránit slzám, došlo jí, že to nejtěžší ji teprve čeká. Po třech dnech odevzdala chlapečka rodičům. Pokud by si ho nechala, spravedlnosti by se ale nedovolali.

Je to už šest týdnů a stále cítí prázdno. Od rozhodnutí stát se náhradní matkou po porod uplynulo hodně času a byly to velice intenzivní prožitky, na které nikdy nezapomene. Necítí vůni miminka, jeho neohrabaná pohlazení, neslyší křik. Vazba, kterou si za měsíce očekávání vytvořila, najednou neexistuje. Utěšuje se ale představou, že díky ní je jiná rodina šťastná a kompletní.