Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Lucas: Lidi při pohledu na něj jímá hrůza, on je ale i tak šťastným dítětem

Zdeformovaný obličej mu znepříjemňuje život, ale bojuje o každý den.
Zdeformovaný obličej mu znepříjemňuje život, ale bojuje o každý den.
Zdroj: Instagram
Prohlédněte si všechny fotografie (16)

Na malého Lucase se lidé dívají s odporem. Rozštěp a zborcená stavba obličeje přitahují nechtěnou pozornost. Díky rodině už ale ví, že kouzlo tkví v jeho osobnosti a ne vzhledu.

Všechno je jinak

Skromná rodina ze Španělska se rozhodla pořídit svému synkovi sourozence. Nemuseli se snažit dlouho, po pouhých šesti měsících už se na ultrazvuku objevil zárodek dalšího dítěte. S každou další kontrolou ale přicházelo další a další rozčarování. Rysy neodpovídaly standardu a plod se vyvíjel mimo běžné tabulky. V polovině těhotenství už bylo jasné, že malý Lucas neprospívá tak, jak by měl. Víra nedovolila rodičům umělé přerušení, a tak s napětím čekali, co si pro ně osud nachystal. Postupně se připravovali na všechny možné varianty.

Vzhled versus láska

Lékaři upozorňovali na rozštěp patra a rtu a silnou kraniofaciální deformaci v obličeji. Takové postižení ale rodičům připradalo jako malicherné. Lucas se narodil s pokřiveným obličejem, zborceným nosem, posunutou pravou tváří a okem blíž k uchu než k nosu. Vizuální odlišnost ale byla zřejmě to jediné, čím nezapadal do tabulek. Motorické schopnosti měl v pořádku a životní funkce se zapojily bez větších problémů. Hlásil se o pozornost a dožadoval se blízkosti svých rodičů.

Zdeformovaný obličej mu znepříjemňuje život, ale bojuje o každý den.

Skrz prsty

Těžko mohli rodiče na potkání vysvětlovat, co jejich syna potkalo, a tak byli ze začátku pod palbou jízlivých poznámek a znechucených pohledů. Kolemjdoucí si nebrali servítky a Lucase častovali nevybíravými přezdívkami. Rodina musela vynaložit hodně úsilí, aby se proti takovým škarohlídům obrnila a nebrala si jejich útoky osobně. Čím je Lucas větší, tím se deformace v obličeji vyrovnávají, kůže se napíná a chlapec se pomalu zbavuje vizáže "zmuchlaného vetřelce". Ale ani nákladná plastická operace by mu nedokázala přičarovat ukázkový obličej.

Díky své rodině a hlavně bratrovi, se kterým každý den kuje nové pikle, se necítí odstrčený a může žít bez pocitu méněcennosti.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky