Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Krásný adventní věnec krok za krokem: Jednoduchý, voňavý a takřka zadarmo

Vyrobte si adventní věnec v klidu domova.
Vyrobte si adventní věnec v klidu domova.
Zdroj: Shutterstock

Adventní věnec se rychle stal nezbytnou součástí předvánoční výzdoby mnoha českých interiérů, a to jak různých obchodních a reprezentativních kancelářských prostor, tak i našich příbytků. A pro spoustu z nás se jeho vlastnoruční výroba stala oblíbeným předvánočním rituálem. Pro ty, kdo rádi tvoří, ale zároveň nemají v tomto období času nazbyt, přinášíme tip na levný, ale krásný věnec, na jehož výrobu není potřeba celé odpoledne.

Chvojové adventní věnce jsou naprostou klasikou, která nejenže dodá bytu vizuálně předvánoční atmosféru, ale také ho příjemně provoní onou tradiční vůní, kterou miluje prostě každý. Chvojovému věnci dnes ale často konkuruje věnec proutěný. Ten sice nevoní, ale světlé, až bílé proutí působí velmi atraktivně, slavnostně a krásně se hodí i do moderních minimalistických bytů.

Přitom výroba takového věnce je velice jednoduchá a spočívá vlastně v samotném ozdobení, neboť proutěný korpus je možné zakoupit ve všech možných velikostech i barvách jak v hobbymarketech nebo květinářstvích, tak v množství e-shopů, které prodávají sortiment pro domácí tvoření.

Budete proto potřebovat pouze čtyři svíčky, zápichy na svíčky (ale ani ty nejsou podmínkou, prozradíme vám tip, jak se bez nich obejít) a dekorace podle vlastního výběru. Vzhledem k tomu, že proutí je velmi atraktivní samo o sobě, není jich potřeba mnoho. V kombinaci se světlým proutím krásně vypadají třeba drobné skleněné kouličky, třpytivé hvězdičky nebo lístky, které můžete koupit, případně použít nějaké ozdoby, které jste měli původně na vánoční stromeček. Pěkně působí také sváteční metalické stuhy svázané do mašliček.

Krásný proutěný věnec. Krásný proutěný věnec. Zdroj: Shutterstock

Do korpusu nejprve umístěte bodce na svíčky a poté přistupte k samotnému zdobení. Ozdoby připevňujte na korpus tavnou lepicí pistolí, jejíž výhodou je, že se s ní lehce a spolehlivě pracuje, ale zároveň když uděláte chybu a něco nalepíte na nesprávné místo, dá se po vychladnutí a zatuhnutí lepidla nežádoucí dekorace snadno odloupnout. Ozdoby s očkem také můžete k proutí přichytit vázacím drátkem. Nakonec připevněte na horní bodce zápichů svíčky. Existuje ještě varianta bez zápichů, pro tu se nejlépe hodí širší, stabilní svíčky. Ozdobený věnec můžete položit na větší vhodný talíř nebo tác a svíčky pouze umístit dovnitř kruhu. Rozmístit je můžete podle chuti, lze je i svázat k sobě sváteční stuhou, třeba takovou, kterou jste použili k samotné výzdobě věnce.

Bude letos vaším favoritem tradiční věnec z chvojí a přírodních ozdob, nebo modernější proutěný? Bude letos vaším favoritem tradiční věnec z chvojí a přírodních ozdob, nebo modernější proutěný? Zdroj: Shutterstock

Velkou výhodou proutěného adventního věnce je kromě atraktivního vzhledu a rychlé výroby jeho trvanlivost. Neschne, neopadává, a pokud s ním jemně zacházíte a přes rok ho pečlivě uschováte, můžete ho použít i v dalších letech. Pouze svíčky si k němu koupíte každý rok nové.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky