Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Levné hry pro nedělní odpoledne

Zdroj: www.easyshops.cz; www.profimedia.cz

Je víkend, ale venku prší, sněží nebo se odehrává nějaká jiná kalamita. Jak tedy strávit odpoledne se svými nudícími se dětmi, aniž byste museli utrácet? Poradíme.

Nesmrtelná slovní kopaná

Slovní kopanou jste hrávali vy i vaši rodiče a děti ji nejspíš také znají. Tato nesmrtelná hra skvěle rozvíjí jazykové schopnosti a kreativitu. Začněte s širokou paletou slov a časem ztěžujte hru tak, že stanovíte obor ze kterého mohou být daná slova použita. Další možností, jak hru ztížit, je nenavazovat na poslední písmeno, ale třeba na poslední slabiku.

Hádej, kdo jsem!

Chcete, aby děti do hry zapojily hlavu i tělo? Pak zkuste pantomimu! Stačí napsat různá hesla na nastřihané proužky papíru (např. prodavač, pejsek, miminko, rozhodčí) a děti budou danou osobu, zvíře či povolání předvádět. Vy musíte uhodnout o koho nebo o co jde. Role si můžete také obrátit anebo hru zaměřit třeba jen na předvádění povolání či zvířat.

Zdroj: www.easyshops.cz; www.profimedia.cz

Hrajte si na slavné osobnosti

S většími dětmi můžete procvičit jejich znalost historie a všeobecného dění. Představte si nějakou významnou osobnost, o které víte, že ji váš špunt, zná nebo že se o ní učil a nechte ho ať ji uhodne kladením správných otázek, přičemž vy budete odpovídat jenom ano nebo ne. Role si otočte a zapisujte body. Kdo vyhraje, dostane malou odměnu.

Přidávejte slova

Perfektně procvičí paměť hra, při které se na sebe nabalují slova. Jsou tématicky zaměřená, třeba na zvířátka v ZOO. Začněte větou: ,,Včera jsem šel do ZOO a viděl jsem tam…“ a přidejte zvíře. Váš potomek bude pokračovat tak, že zopakuje větu, vámi doplněné zvíře a přidá další. Vytváří se tak řetězec, který není snadné si zapamatovat. Užijete si při něm spoustu legrace.

Zdroj: www.easyshops.cz; www.profimedia.cz

Co má každý doma

Existuje spousta levných, dobře skladných her, které by v domácnostech s dětmi neměly chybět. Domino rozvíjí motoriku a procvičí počítání, stejně jako Člověče, nezlob se. Nesmrtelný Malý logik je vhodnější pro větší děti. Malé děti zase ocení omalovánky nebo vystřihovánky. Buďte připraveni na nepříznivé počasí a připravte si sérii her do nepohody.

Tipy Kafe.cz

 

Zdroj: www.easyshops.cz; www.profimedia.cz

Tip Kafe.cz

Krtek a písmenka

Pro menší děti, které se teprve seznamují s abecedou, je určena hra Krtek a písmenka. Obsahuje herní plán s oblíbenými ilustracemi Krtka a jeho přátel. Děti zábavnou formou sestavují jednoduchá slova přikládáním písmenek na předtištěná políčka. Při přiložení posledního písmene ve slově získá hráč bod ve formě žetonu. Vítězí ten hráč, který jich nasbírá nejvíce. Hrou děti procvičují paměť, myšlení, slovní zásobu, jazykové schopnosti a trpělivost.

Cena: 299 Kč

Zdroj: www.easyshops.cz; www.profimedia.cz

Tip Kafe.cz

Soubor 250 her

Proč byste utráceli za drahé hry, když s touto sadou si jich můžete zahrát rovnou 250! Na osmi hracích plánech lze hrát více než 250 variant tak klasických her jako jsou Dáma, Mlýn, Vrhcáby, Ovčinec nebo Halma. Nechybí samozřejmě ani hra královská – Šachy. Součástí souboru je také nepřeberné množství karetních her. Všechny herní varianty byly pečlivě odzkoušeny a jejich pravidla upravena z několika možných variant do té nejzábavnější.

Cena: 445 Kč

Zdroj: www.easyshops.cz; www.profimedia.cz

Tip Kafe.cz

Dostihy a sázky
Klasická stolní společenská hra s původními pravidly a bohatou originální výbavou Dostihy a sázky je učena především starším dětem a dospělým hráčům. Každý hráč je majitelem stáje. Cílem hry je co nejlépe investovat svěřené prostředky do koní a dostihů tak, aby stáj získala co nejvíce výher. Vítězem se stává ten, kdo nejlépe odhadne situaci a zůstane jako poslední ve hře.
Cena: 509 Kč

Zdroj: www.easyshops.cz; www.profimedia.cz

Tip Kafe.cz

Hokej

Také hokej, fotbal a další sporty si můžete nyní zahrát i doma. Stačí si jen pořídit některou z deskových her. Ideální zábava pro všechny kluky a jejich tatínky na nedělní odpoledne.

Cena: 339 Kč

 

Máte ještě některé hry z doby, kdy jste byli malí?

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Horoskop na týden 17. 11. - 23. 11.

Jak se vám bude dařit v lásce? A co zdraví? Budou se vás držet peníze? A co váš sexuální život, bude uspokojivý? Co na to říkají hvězdy? Čtěte náš…

Akční letáky