Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Letní tábory: Týden již od 1 500 Kč

Zdroj: profimedia.cz

Prázdniny se blíží a s nimi i dětské tábory. Na co si při jejich výběru dávat pozor? A na kolik vás letos přijdou? To vám prozradíme v následujícím článku.

Těší se vaše děti, že poznají nová místa, nové kamarády, nové hry? Anebo vy, jak si odpočinete a vyrazíte někam sama s partnerem? Pak pro dítě vyberte některý z bohaté nabídky letních táborů. Ale pozor – předem si pečlivě prověřte, kam dítě pouštíte. V žádném případě by hlavní roli neměla hrát cena…

Ptejte se na kvalifikaci

Asi nejvíce záleží na tom, kdo s vašimi dětmi léto stráví. Vychovatelé nebo vedoucí tábora by měli být k této práci kvalifikovaní. To v praxi znamená, že by měli mít akreditaci MŠMT nebo být proškolení. Reference na vedoucí tábora i na praktikanty by měly být dostupné na požádání.

Zdroj: profimedia.cz

Informujte se na zdravotní dozor

Než dítě na tábor pustíte, vždy se informujte, jak je to se zdravotnickým dozorem, který by měl být samozřejmostí. Povinný je také kontakt s dětským lékařem v místě konání akce. Před odjezdem na tábor byste měla poskytnout informace o zdravotním stavu vašeho dítěte, případně o lécích, které užívá. Mezi vaše povinnosti také patří lékařská prohlídka dítěte a následné předložení potvrzení o jeho bezinfekčnosti vedoucímu táboru.

Kafe.cz zjistilo:

Provoz tábora by neměl být závislý na dobrém počasí a měl by být organizován na vhodném místě. Jeho výběr podléhá vyhlášce MZd. č. 106/2001 Sb. o hygienických požadavcích na zotavovací akce pro děti ve znění vyhlášky MZd. č. 148/2004. Ta kontroluje, zda jsou prostory vhodné pro spaní, zábavu v táboře, stejně jako jídla, která se v něm vaří, a také ošetřovnu s izolací nemocných. Na to všechno se ptejte než vaše dítě pustíte na letní tábor. Podezřelé je nezodpovězení jakékoliv otázky týkající se kvalifikovanosti pracovníků. Důvěřujte, ale prověřujte.

Zdroj: profimedia.cz

Tip Kafe.cz:

Chcete vybrat skutečně dobrý tábor? Pak se podívejte na stránky, které připravuje občanské sdružení Pionýr. Na www.dobrytabor.cz najdete přehled táborů, odpovědi na nejčastější otázky i rady pro rodiče.

Tábory od 1 500 do 4 900 Kč

Kritérií pro výběr tábora je celá řada. Často převládá suma, kterou za tábor dáte. Ta závisí na řadě faktorů – délce pobytu, formě ubytování, zajištěném servisu, programu apod. Nejlevnější týdenní tábor seženete i za 1 500 Kč. V případě čtrnáctidenní varianty počítejte s minimální částkou 3 000 Kč. Maximální cena, za kterou dvoutýdenní pobyt pořídíte, je necelých 5 000 Kč. Součástí ceny bývá ubytování, strava a program.

Zdroj: profimedia.cz

Jak tábor vybrat?

Dnešní tábory jsou různě zaměřené, například na jazyky, sporty nebo jiná hobby. Pokud zvolíte specializovaný tábor, musíte počítat s tím, že stojí o něco více, než tábor běžný, a taktéž doba jeho trvání bývá kratší. Svou roli hraje i místo pobytu a termín, druh ubytování (stan, chatka, nebo bungalov), strava či téma táboru. Nezanedbatelným kritériem je historie tábora, zkušenost vedoucích a reference. Při výběru si nezapomeňte všimnout, pro jaký věk je určený. Ne všechny tábory jsou vhodné pro děti od šesti let. Některé začínají brát děti od 9 let, jiné od 8 let a podobně. Vše je závislé na tom, o jaký druh a náročnost tábora se jedná.

Kafe.cz zjistilo:

  • Nabídka je vskutku široká – od táborů cyklistických, astronomických, počítačových, tanečních, s minibike, klasických skautských, ve stylu Star Wars či Harryho Pottera. Existují dokonce tábory pro předškolní děti.
  • Víte o tom, že existují i tzv. příměstské tábory? Je to vlastně něco jako družina. Dítě ráno dáte na tábor a večer si jej vezmete domů. Ty děti, které by opravdu za žádnou cenu nechtěly být pryč od rodiny, mohou být umístěny tady. Cena je také mnohem nižší než u klasických táborů a pohybuje se většinou v řádu stokorun.

Informace na internetu:

  • www.dobrytabor.cz
  • www.detske-tabory.cz

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Hurá do lesa!

Také vás příjemně zahřeje u srdce, když vykouknete z okna? Zimní melancholie je pryč a nás to táhne s celou rodinou někam ven, na čerstvý vzduch.…

Akční letáky