Letní tábory: Týden již od 1 500 Kč

Zdroj: profimedia.cz

Prázdniny se blíží a s nimi i dětské tábory. Na co si při jejich výběru dávat pozor? A na kolik vás letos přijdou? To vám prozradíme v následujícím článku.

Těší se vaše děti, že poznají nová místa, nové kamarády, nové hry? Anebo vy, jak si odpočinete a vyrazíte někam sama s partnerem? Pak pro dítě vyberte některý z bohaté nabídky letních táborů. Ale pozor – předem si pečlivě prověřte, kam dítě pouštíte. V žádném případě by hlavní roli neměla hrát cena…

Ptejte se na kvalifikaci

Asi nejvíce záleží na tom, kdo s vašimi dětmi léto stráví. Vychovatelé nebo vedoucí tábora by měli být k této práci kvalifikovaní. To v praxi znamená, že by měli mít akreditaci MŠMT nebo být proškolení. Reference na vedoucí tábora i na praktikanty by měly být dostupné na požádání.

Informujte se na zdravotní dozor

Než dítě na tábor pustíte, vždy se informujte, jak je to se zdravotnickým dozorem, který by měl být samozřejmostí. Povinný je také kontakt s dětským lékařem v místě konání akce. Před odjezdem na tábor byste měla poskytnout informace o zdravotním stavu vašeho dítěte, případně o lécích, které užívá. Mezi vaše povinnosti také patří lékařská prohlídka dítěte a následné předložení potvrzení o jeho bezinfekčnosti vedoucímu táboru.

Kafe.cz zjistilo:

Provoz tábora by neměl být závislý na dobrém počasí a měl by být organizován na vhodném místě. Jeho výběr podléhá vyhlášce MZd. č. 106/2001 Sb. o hygienických požadavcích na zotavovací akce pro děti ve znění vyhlášky MZd. č. 148/2004. Ta kontroluje, zda jsou prostory vhodné pro spaní, zábavu v táboře, stejně jako jídla, která se v něm vaří, a také ošetřovnu s izolací nemocných. Na to všechno se ptejte než vaše dítě pustíte na letní tábor. Podezřelé je nezodpovězení jakékoliv otázky týkající se kvalifikovanosti pracovníků. Důvěřujte, ale prověřujte.

Tip Kafe.cz:

Chcete vybrat skutečně dobrý tábor? Pak se podívejte na stránky, které připravuje občanské sdružení Pionýr. Na www.dobrytabor.cz najdete přehled táborů, odpovědi na nejčastější otázky i rady pro rodiče.

Tábory od 1 500 do 4 900 Kč

Kritérií pro výběr tábora je celá řada. Často převládá suma, kterou za tábor dáte. Ta závisí na řadě faktorů – délce pobytu, formě ubytování, zajištěném servisu, programu apod. Nejlevnější týdenní tábor seženete i za 1 500 Kč. V případě čtrnáctidenní varianty počítejte s minimální částkou 3 000 Kč. Maximální cena, za kterou dvoutýdenní pobyt pořídíte, je necelých 5 000 Kč. Součástí ceny bývá ubytování, strava a program.

Jak tábor vybrat?

Dnešní tábory jsou různě zaměřené, například na jazyky, sporty nebo jiná hobby. Pokud zvolíte specializovaný tábor, musíte počítat s tím, že stojí o něco více, než tábor běžný, a taktéž doba jeho trvání bývá kratší. Svou roli hraje i místo pobytu a termín, druh ubytování (stan, chatka, nebo bungalov), strava či téma táboru. Nezanedbatelným kritériem je historie tábora, zkušenost vedoucích a reference. Při výběru si nezapomeňte všimnout, pro jaký věk je určený. Ne všechny tábory jsou vhodné pro děti od šesti let. Některé začínají brát děti od 9 let, jiné od 8 let a podobně. Vše je závislé na tom, o jaký druh a náročnost tábora se jedná.

Kafe.cz zjistilo:

  • Nabídka je vskutku široká – od táborů cyklistických, astronomických, počítačových, tanečních, s minibike, klasických skautských, ve stylu Star Wars či Harryho Pottera. Existují dokonce tábory pro předškolní děti.
  • Víte o tom, že existují i tzv. příměstské tábory? Je to vlastně něco jako družina. Dítě ráno dáte na tábor a večer si jej vezmete domů. Ty děti, které by opravdu za žádnou cenu nechtěly být pryč od rodiny, mohou být umístěny tady. Cena je také mnohem nižší než u klasických táborů a pohybuje se většinou v řádu stokorun.

Informace na internetu:

  • www.dobrytabor.cz
  • www.detske-tabory.cz

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Hurá do lesa!

Také vás příjemně zahřeje u srdce, když vykouknete z okna? Zimní melancholie je pryč a nás to táhne s celou rodinou někam ven, na čerstvý vzduch.…

Akční letáky