Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Květináče na sto způsobů

Zdroj: www.diyideas.com, Profimedia.cz

Léto skončilo a vy možná ještě dumáte, co na zahrádce či terase ještě vylepšit? Vyřádit se můžete i na květináčích!

Květináče podle vás

Každý květináč má vždy nějakou velikost, barvu a tvar – a většinou ani s jedním příliš neexperimentujeme. Co milovnice zahradničení a rostlin zajímá, je přece především to, co je uvnitř. Exotické i tradiční rostlině však může dát vyniknout i netradiční nádoba. Inspirujte se některými z našich nápadů, brzy se jistě budete moci pochlubit i vlastní invencí...

Půvab starých časů

Nebojte se ani starých nádob, které máte doma ve sklepě, ani těch, které jen patinou starobylost předstírají. Posloužit však mohou i předměty zcela nečekané. Umístěte například bohatý květinový závoj převislých muškátů na již nepoužívanou židli z půdy, které jste dala živý nátěr. Barevnost přirozených květů vypadá v takové kombinaci vždy úžasně.

Zdroj: www.diyideas.com, Profimedia.cz

Překvapte nečekanými nápady

Poohlédněte se ve výprodejích levného zboží nebo na bleším trhu po zajímavých kouscích, které se nehodí k ničemu jinému, než aby originálně doplnily vaši zahradu. Například starobylé vagóny naplňte hlínou a zasaďte do ní vaše oblíbené květiny. Sama můžete vymyslet, co všechno vám může za pár korun posloužit jako vtipný květináč. Umělecky mohou vypadat takové artefakty ve větším počtu vedle sebe.

Jen ať ostatní koukají

Jednoletá travina vytvoří přímo minimalistickou ozdobu stolu. Tam, kde byste čekali vázu a v ní čerstvé luční květiny, čtyři květináče se svěžími chomáčky trávy. Pokud použijete kamenné podložky ve tvaru čtverce pod květináče, moderní výzdoba vašeho zahradního posezení je na světě.

Zdroj: www.diyideas.com, Profimedia.cz

Využijte zahradní náčiní trochu jinak

Změňte kovový kyblík z pozinku v umělecké dílo. Tyto kovové nádoby vypadají úžasně, pokud do nich umístíte sestříhané cypřiše. Udělejte ze starých konví na vodu ukázkové nádoby na květiny. Nejlépe vyniknou klasické konve vedle výrazných květin jako jsou například petúnie. Zvolte kombinaci dvou růžových a jedné fialové, uvidíte tu explozi barev. A nezapomeňte právě na otvory v konvích, aby mohla odtékat přebytečná voda.

Čerpejte inspiraci za humny

Mini zahrádky ve velkých květináčích na způsob zakrslých bonsají jsou velmi populární. Vytvořte si mini kopii své vysněné zahrady v široké nádobě pro ptáky. Použijte semena trávy nebo mech, ozdobte plochu kamínky, ze kterých vytvoříte cestičky.

Zdroj: www.diyideas.com, Profimedia.cz

Svěží zelená na kolíčcích

Jen si představte tu zelenou plnou optimismu nad oknem do zahrady nebo na balkoně. Natřete malé plechové květináčky venkovní emailovou barvou v jasných tónech. Naplňte je hlínou a zasaďte trávu, pažitku nebo jiné bylinky. Umístěte květináčky na vhodnou tyč kolíčky na prádlo. U takto pověšených květináčů není vhodné z pochopitelných důvodů umisťovat otvory pro odtok vody. Zalévejte rostliny proto jen tolik, kolik je právě třeba.

Předveďte svou paletu

Dejte obyčejnému truhlíku slušivý nový kabátek. Vymalujte jej proužky tón v tónu a vylepšete jeho vzhled malými lištami na okrajích. Zkuste zvolit takové odstíny latexové nátěrové barvy, které spolu ladí. Zbytečně to nepřežeňte s barvami, decentní a vkusné jsou odstupňované tóny jednoho barevného odstínu. Nabarvěte truhlík ručně, pomoci si můžete lištami, aby byly pruhy rovné.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky