Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kvalitní úklid: Stačí 4 čističe

Zdroj: Profimedia.cz, drogeriemartina.cz, archiv výrobců

S úklidem se to podle odborníků nemá přehánět. Člověk totiž určité množství mikrobů a bakterií ke svému životu dokonce potřebuje...

Jak se vypořádat s jarním úklidem? Tak především – stačí vám jen minimum čisticích prostředků! V průměrné české domácnosti se jich dá najít deset až patnáct, a to je příliš mnoho. Za druhé – je lepší vyhýbat se agresivním čističům. Mohou totiž vážně poškodit zdraví. Způsobují především alergie a ekzémy.

 Mycí prostředek Ajax

Tip Kafe.cz

Mycí prostředek Ajax

Univerzální mycí prostředek Ajax Floral Fiesta nejen důkladně čistí, ale současně uvolňuje příjemnou svěží květinovou vůni, kterou ucítíte i za 24 hodin.

Cena: 49 Kč (750 ml)

Jaké čisticí prostředky potřebuji?

Stačí vám čtyři: jemný víceúčelový čisticí prostředek, abrazivní čistič proti zažrané špíně, čisticí prostředek na nádobí a čisticí prostředek s obsahem octa nebo citronu na čištění usazenin, například kolem vany.

 Jar na nádobí

Tip Kafe.cz

Jar na nádobí

Prostředek na mytí nádobí může být nejen účinný, ale také příjemně voňavý. Například Jar přichází s celou škálou vůní i pro náročné zákazníky. Kromě tradičního jablka a pomeranče můžete mít například Jar s vůní borovice a citrusů, lesních plodů, anebo kombinaci pomeranče a citrónové trávy.

Cena: 25 Kč (500 ml)

Jak správně čistit?

Zapomeňte na reklamy na prostředky, které likvidují všechny bakterie a sáhněte raději po mírnějším čisticím prostředku. Pro svůj život totiž potřebujete určitý počet bakterií a mikroorganismů. Tělo si musí umět vytvořit ochranné látky.

 Cif Active Cream

Tip Kafe.cz

Cif Active Cream

Abrazivní tekutý čistič Cif Active Cream s jemně mletým kalciem patří k těm, které by v domácnosti neměly chybět. Využijete jej v kuchyni i v koupelně. Protože čistí šetrně, aniž by povrch poškrábal, dá se použít i na sklokeramické desky. Navíc obsahuje bělicí složku, která vrací světlým povrchům původní barvu a odstraňuje skvrny.

Cena: 60 Kč (500 ml)

Co se může stát?

Dobře je to znát na dětech úzkostlivých matek, které vyrůstají takřka ve sterilním prostředí. Jsou daleko častěji nemocné než ostatní děti. Důvod? Nevytvořily si dostatek protilátek a jejich tělo nedokáže bojovat s infekcí.

 Frosch octový čistič

Tip Kafe.cz

Frosch octový čistič

Frosch univerzální octový čistič obsahuje výtažek z octa, který je po generace znám svou čisticí silou. Účinně odstraňuje odolný vodní kámen, skvrny od vody a mýdla v kuchyni, v koupelně a na WC a zároveň eliminuje nepříjemný zápach.

Cena: 49 Kč (1 litr)

Jak se zbavím bakterií?

Před jídlem a po toaletě si myjte alespoň půl minuty ruce mýdlem pod tekoucí vodou. To zcela postačí.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Přistupujte k penězům chytře

Jak nenaletět na zvlášť výhodné nákupy a nakupovat s rozumem? Poradíme vám, co dělat, abyste ve snaze ušetřit neutratila ještě více!

Akční letáky