Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kuriózní přepadení: Utekl bez peněz, jiný sundal kuklu

Zdroj:

Lupič z Pardubic zaťukal pistolí na sklo směnárny. Lekl se a po chvíli utekl. V USA si jiný muž při loupeži sundal kuklu před kamerou. Podívejte se s námi na úsměvná přepadení.

Jako břídil se projevil mladík, jenž se v centru Pardubic vydal do směnárny s jasným záměrem: coby ozbrojený lupič donutí pokladní vydat nemalý obnos.

Možná nešel poprvé, neboť nedlouho předtím byla stejná směnárna přepadena také neznámým mladým mužem. Tehdy ale kořist činila 100 000 Kč. „Došlo k tomu ve stejnou dobu před čtrnácti dny,“ popisuje nprap. Eva Maturová, tisková mluvčí pardubických policistů. „Existuje podezření, že jde o stejnou osobu. Ale protože pachatel měl kuklu a čepici, jistotu kriminalisté zatím nemají.“

„Šlo o kradené kolo, které kriminalisté po převzetí vrátili původnímu majiteli,“ říká Eva Maturová. „Pachatel bicykl odcizil před návštěvou směnárny.“ Nedaleko místa, kde mladík nechal kolo, našli policisté ještě části převleku a červenou bundu, jíž se také raději zbavil.

Zatímco si ve směnárně počínal amatérsky a peníze nevymámil, později postupoval opatrně. V den, kdy se o loupež pokusil, probíhalo v Pardubicích hokejové utkání play-off Pardubice-Zlín, lupiče mohlo zahlédnout více lidí.

Není vyloučeno, že ho inspirovalo přepadení směnárny, které jeho „akci“ předcházelo. I když se na první pohled může zdát až jako úsměvná, je třeba si uvědomit, že šlo o pohrůžku násilí a trestný čin loupeže. Pachateli může být vyměřen trest odnětí svobody od dvou do 10 let! A to i když obsluze za přepážkou nezkřivil jediný vlásek.

Podívejte se na video, jak si nešikovný lupič z Jižní Karolíny, nasazuje kuklu:

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Máme doma osmerčata

Děti jsou květy života, praví stará moudrost. Když se jich však narodí celá kytice, je to pro svět obrovská senzace. Dosavadní potvrzený rekord…

Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU