Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Každá kuchyň by měla mít několik základních součástí a hodí se i pár vychytávek

Zdroj: shutterstock
Prohlédněte si všechny fotografie (50)

Zahalte kuchyňskou linku do barev, podlehněte kouzlu doplňků a ulehčete si práci s důmyslnými vychytávkami.

Do puntíku

V kuchyni trávíte podstatnou část svého života. V první řadě je třeba, aby měla dostatek úložného prostoru, byla bytelná a prostorná. Až pak se zaměřujte na barvu, materiál, osvětlení, poličky, ozdobná madla, proutěné košíky a chytré vychytávky. Dokážete-li to všechno zkombinovat, stane se kuchyně vaším královstvím.

Od základů

Nedílnou součástí každé kuchyně jsou spotřebiče. Základní výbava se od elektronických novinek může hodně lišit. Tito tři pomocníci by neměly chybět:

  • Lednice s mrazničkou
  • Sporák a trouba
  • Mikrovlnná trouba

INSPIRACE: Naprosto úžasné KUCHYNĚ a KUCHYŇSKÉ VYCHYTÁVKY! To musíte vidět! INSPIRACE: Naprosto úžasné KUCHYNĚ a KUCHYŇSKÉ VYCHYTÁVKY! To musíte vidět! Zdroj: Pinterest.com

Nesvírá-li vás našponovaný rozpočet, můžete se porozhlédnout i po spotřebičích, které nejsou nutné, ale výrazně ušetří práci v kuchyni, dodají šmrnc luxusu a posunou kuchyni na vyšší úroveň.

  • Myčka nádobí
  • Vinotéka
  • Výrobník ledu
  • Vestavěný gril
  • Vestavěný kávovar
  • Centrální vysavač

Dokonalost sama

Kuchyně podléhá mnoha kritériím, a tak se vyplatí nechat si linku vyrobit na zakázku, aby vám sedla jako šaty na míru. Cena v obchodě i u zručného truhláře se pohybuje kolem 10 000 Kč za metr.

Materiál

Vybírat můžete z masivu, překližky, nerezu, kamene nebo částečného prosklení. Každý z nich má svoje pro a proti, ale dřevo je stále nejoblíbenější. Nemusíte se trápit otisky ani odřením a působí přírodním a útulným dojmem. A škála barev se už dávno neomezuje jen na tisíc odstínů hnědé. Co třeba kombinace temně červené s béžovou nebo sytě zelená s industriálními prvky?

Rozměry

I malá linka, která čítá jen pár skříněk a dvě poličky, může splnit svůj účel, nabídnout dostatek úložného prostoru a pojmout všechny spotřebiče. Pečlivě si promyslete každý detail a zaměřte se na maličkosti - pořadače, regály, výsuvné skříňky a nástavce. Stejně důležitá je i výška linky. Musíte-li kolem ní pobíhat na špičkách, brzy to odnesou vaše záda.

Něco navíc

Díky doplňkům můžete dát i obyčejné kuchyni zcela jiný rozměr a udělat z ní designovou záležitost. Zvolte si styl a pořiďte doplňky, které na něj nenápadně odkážou. K industriálu se hodí kovová madla a břidlicové prostírání. Nádech francouzské Provence dodáte doplňky s motivy levandule a lněnými utěrkami.

Na zajímavé barevné kombinace a tipy pro chytrou domácnost nahlédněte do naší galerie!

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky