Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Koučování: Moderní trend 21. století

Zdroj: portal.cz; profimedia.cz

Naučte se zorganizovat si práci. Konzultujte svá rozhodnutí. Najměte si kouče a uvidíte, že se vám to vyplatí. Anebo se koučem staňte sama. Poradíme vám, jak.

Koučink vznikl před patnácti lety, ale teprve nyní zažívá opravdový boom. Český název pochází z anglického coaching, což v překladu znamená právě koučování, vedení či trénování. Jde o tréninkovou metodu, kterou nemusí využívat jenom manažeři, jde dá se použít také k efektivnímu studiu, v partnerských vztazích a v soukromém životě vůbec. Díky ní se naučíte stanovovat priority, vytyčovat cíle a metody jejich dosažení. Za pomoci profesionálního kouče budete také vědět, jak správně zacházet s časem.

Kouč – guru 21. století

Kouč je člověk, kterého si najmete. Nějakou dobu s vámi bude trávit čas a společně pracovat. Na chvíli se tak stanete rovnocennými partnery a budete spolu konzultovat každý krok. Proč teď udělat právě to a ne ono. Kouč vás bude motivovat a usměrňovat vaši energii. Díky němu budete sama přicházet na to, co je důležité a co ještě počká, najdete si tu nejefektivnější variantu, jak nejlépe pracovat. 

Tip Kafe.cz

Koučink

Chcete vědět víc? Pořiďte si publikaci Koučink, která přináší nápady, jak koučovat ostatní tak, aby dosáhli mimořádných výkonů. Na základě své praktické zkušenosti autoři věří, že vhodný způsob koučování může zvýšit výkonnost lidí nad běžně uznávané hranice.

Cena: 123 Kč

Pořiďte si kouče na míru

Pokud si budete chtít najmout kouče, nebo vám vaše firma tuto možnost nabídla, neváhejte. Koučink je zaměřený na jednotlivé potřeby pracovníků. Tak jako koučink pro vedoucí je zaměřen na efektivní řízení týmu a řešení situací s různými typy podřízených, je koučink pro pracovníky v oddělení lidských zdrojů zaměřený na školení nových pracovníků a interních koučů. Kouči jsou specializovaní, a tak je zaručeno, že právě ten váš bude o problematice vaší pozice vědět tolik, aby se o zkušenosti podělil s vámi.

Staňte se koučem!

Koučem se můžete stát i vy, stačí se přihlásit se do některého ze specializovaných kurzů, které některé agentury nabízejí. Máte-li potřebné zkušenosti z místa, které vás sice baví, ale už ztratilo šťávu a nechcete se ho úplně vzdát, koučujte. Určitě pomůžete spoustě svých kolegů sdílením vlastních zkušeností a sami svoji práci uvidíte z jiné perspektivy. Nepřijdete o to, co vás baví a budete obohacena o pohled z jiného úhlu.

Jak se stát koučem? Kafe.cz radí:

Pokud se i vy chcete stát profesionálním koučem, přihlaste se do Mezinárodní školy koučinku v Praze. Jde o první školu u nás, která se na kurzy výhradně specializuje. Základem je dlouhodobější studium v češtině nebo angličtině. Kurz si mohou vybrat nejen vedoucí pracovníci, ale také zaměstnanci rozvoje lidských zdrojů, či obchodníci.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky