Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Knihy pod stromeček: Kterou koupit?

Dobrá kniha je vánoční dárek, kterým nemůžete snad nic pokazit. Podívejte se na naše tipy pro celou rodinu.

Než se ponoříte do vymýšlení a sepisování vánočních dárků pro své nejbližší, nechte se inspirovat knižními tipy, které jsme pro vás připravili. 

Hezky zabalená kniha se může stát pěkným základem pro vaši vánoční nadílku. Potěší děti, rodiče i prarodiče. Koupit ji můžete takřka v každém knihkupectví a také velmi snadno přes internet. Nepodceňujte tradiční dárek, který dokáže vykouzlit úsměv radosti na mnohé tváři…  

Pro tatínka: Dějiny absurdistánu

Ironizující pohled na pozadí, průběh a většinou absurdní vyznění afér a událostí, ke kterým v této zemi v politice, ekonomice a kultuře za dvacet let po sametové revoluci došlo. Kniha je rozdělena do tří kapitol: „Vyrovnání“ s komunismem („Zatímco komunisté trestali nevinné nekomunisty, nekomunisté netrestají komunistické viníky“); Politika a organizovaný zločin („Politika je absurdní divadlo, kde ve velmi špatných kusech hrají velmi špatní herci a které režírují ještě horší režiséři“) a Quo vadis, kulturo? aneb Šmíru zdar! (se zvláštním důrazem na televizní „uměleckou“ tvorbu a ohlupující všudypřítomnost reklamy).  

 Pro sestru: Jíst, meditovat, milovat

Jíst, meditovat, milovat...

Neuvěřitelná kniha oceněné autorky. Pouť mladé dámy za pozemskými i duchovními rozkošemi napříč Itálií, Indií a Indonésií…
Elizabeth Gilbertová má vše, co se od moderní ambiciózní Američanky očekává: manžela, dům a úspěšnou kariéru. Jenže místo aby se cítila šťastná a naplněná, ji pohlcuje panika, zoufalství a zmatek. Odhodlá se tedy k radikálnímu kroku a úplně sama se vydá na roční pouť kolem světa.

 Pro dceru: BioAbecedář

Dlouho očekávaná nová kniha Hanky Zemanové, propagátorky biopotravin a biovaření, je jakousi „biobiblí“ – souhrnným a přehledným průvodcem pro příznivce trendu bio a biovaření i pro ty, kdo se zajímají o zdraví a zdravý životní styl.

V receptové části kniha přináší spoustu vyzkoušených receptů, díky nimž se zdravé potraviny mohou stát součástí jídelníčku každé rodiny.

 Pro babičku: Důvěrný portrét

Nezapomenutelný polní kurát Katz, rozmarný pan Vok, záletný Alfons Karásek, milovaný doktor Štrosmajer… z těchto a mnoha dalších filmových snímků a televizních sérií, z nesčetných vtipných vystoupení na televizní obrazovce i z divadelních představení znají diváci „svého“ Miloše Kopeckého. Jaký však byl v soukromí, o čem přemýšlel, jak vnímal okolní svět, s čím se pral a komu důvěřoval, kde trávil svůj čas nejraději, prozrazuje teprve jeho Důvěrný portrét sestavený z jeho osobních zápisků, postřehů, korespondence i vzpomínek ženy a blízkých přátel. V knize najdeme i Kopeckého povídky, které jsou noblesní a překvapující zároveň.

 Pro syna: James Bond

James Bond, kterému vymyli mozek, se neúspěšně pokusil zabít svého šéfa M. Nyní musí někdejší úspěšný agent dokázat, že je znovu ve formě a že mu lze opět důvěřovat. Jeho novým úkolem je zneškodnit jednoho z nejchladnokrevnějších nájemných vrahů na světě – jistého „Pistolníka“ Scaramangu, „Muže se zlatou zbraní“. Ačkoli má James Bond povolení zabíjet, vraždění mu nečiní žádnou radost. Když Scaramangu v horkých jamajských ulicích vystopuje, rozhodne se proniknout do jeho zločineckého spolku… a dochází mu, že bude muset obávaného „Pistolníka“ odstranit co možná nejdříve...

 Pro dědečka: Jan Rejžek

Čas letí, stále se něco děje a tak je pořád o čem psát – potvrzuje Jan Rejžek ve svém druhém souboru, který zahrnuje jeho pravidelné sloupky, nekrology, úvodníky a komentáře, které publikoval v Lidových novinách od podzimu 2003 do prosince 2009. Opět na čtenáře čeká porce zajímavých postřehů přísného komentátora, který dobu, v níž žijeme, nikterak nešetří.

Kronika doby z úhlu pohledu Jana Rejžka je nesmírně zajímavá – přináší řadu podnětů k zamyšlení nad okolním světem i sebou samým.

Pro bratra: Sex v pěti dílech světa

Významný český cestovatel Miloslav Stingl tentokrát zvolil poněkud jiný pohled - svých bohatých cestovatelských zkušeností využil k vytvoření poutavého vyprávění o milostných a sexuálních praktikách na pěti kontinentech.
Pro českého čtenáře je bezesporu zajímavé vydat se do exotických míst a nahlédnout do tajemství tak intimního, jako je sex. Ještě dnes existují některé indiánské kmeny a africké národy, nad jejichž svatebními či zásnubními rituály člověk žasne. Jako by necestoval pouze prostorem, ale i v čase.

Pro maminku: Velká kniha o Vánocích

V jednotlivých kapitolách se mimo jiné dočtete, jak se slaví a slavívalo a jaké jsou české obyčeje. Najdete zde i desítky autorčiných prověřených rodinných receptů na nejlepší vánoční cukroví. Velká část publikace je věnována domácímu dekoru a nápadům na ozdobení vánočního stromku. Kniha se může stát užitečným rádcem v předvánočním období a vítaným společníkem v období samotných Vánoc.

Tip Kafe.cz: Detektivka

 

Vloni vydalo nakladatelství Akcent první dva příběhy majora Stanislava, řízného rozvedeného padesátníka - Smrt odpadlého bratra a Jediný den té zimy padal sníh.

Nyní se major Stanislav vrací v dalších dvou příbězích, jež vydává českobudějovická Nová Forma - Dita měla svátek a Napoleon ze Šlapanic.

Major v nich zavítá na Moravu, aby zde pomohl objasnit smrt herečky v divadle, případně útok na mladého policistu v době napoleonských oslav.

 

 


 

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Co se "špatným" darem

Mám ráda Vánoce. Mám ráda kapra. Mám ráda těch pár dní volna, které si mohu užít s pocitem, že vše důležité bylo už vykonáno (rozuměj maniakální…

Akční letáky