Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Knihy pod stromeček II

Přinášíme další dávku zajímavých knižních novinek pro děti i dospělé.

Zdroj:

Knížka Kouzelný krasohled od Markéty Vostré je určená mladším školním dětem.  Děj knihy se odehrává v kouzelném lese a cílem je přinést poznání, jak je důležité mít nejen přání, ale i umět si přát správně. Může se totiž stát, že se přání opravdu vyplní, ovšem způsobem, který si hrdinové příběhu určitě nepředstavovali. Kniha je bohatě ilustrovaná kreslířkou Pavlínou Nožičkovou.

Autorka již vydala pro dospělé čtenáře knihy Vostrá škola života a Vostrá dračí stezka.

 

Zdroj:

Úspěšná účastnice reality show „Na nože“ Iveta Fabešová, vydává knihu receptů určenou pro každého domácího kuchaře.

Sedmdesát nejlepších francouzských dezertů, které si doma v kuchyni může připravit každý labužník, servíruje nová kuchařská kniha s názvem „Iveta a sladká Francie“, vydává nakladatelství CookBook.

 

Zdroj:

Marie Formáčková
111 NEJMILOVANĚJŠÍCH ČESKÝCH HERCŮ
111 životopisných portrétů nejmilovanějších českých herců okořeněných zajímavými citáty. Známá publicistka a spisovatelka Marie Formáčková nabízí čtenářům zasvěcené medailonky 111 českých herců. Prozradí mnohé z jejich osobního života, připomene filmy a seriály, ve kterých se objevili, i divadelní role, ve kterých zářili. Seznámí také s moudrými nebo vtipnými průpovídkami jednotlivých aktérů. Kniha doprovázená neotřelými karikaturami Petra Vyorala zahřeje u srdce nejednoho milovníka českého filmu…
 

 

Zdroj:

Josef Ládek, Robert Pavelka
ENCYKLOPEDIE KOMIKSU V ČESKOSLOVENSKU 1945 – 1989

 

Kompletní přehled o historii českého komiksu v letech 1945-1989. Všechny obrázkové příběhy z časopisu ABC, včetně převzatých ze zahraničí,  téměř sto komiksových příběhů od stripů až po seriály.

Reprint příběhu Přerušený souboj (poprvé po 25 letech) a unikátní novinka Posel Jana Paula, kterou autor namaloval prsty.
 

 

Zdroj:

Publikace Václava Budinského, který se již tři desetiletí věnuje problematice společensky akceptovaných drog, chce ukázat pozitivní roli alkoholu v životě člověka, nastínit jeho společenské, kulturní, zdravotní, psychologické, sociologické i ekonomické funkce, představit ho jako historický fenomén, který již tisíce let doprovází člověka.
 

 

Zdroj:

Soubor aktuálních povídek a fejetonů od všestranné autorky, scenáristky a moderátorky, které jsou určeny i pro všechny, kteří nejsou in. Halina Pawlowská své postřehy koření vydatnou porcí sebeironie, vtipné nadsázky a prozrazuje mnoho ze svého soukromí. Knihou se prolínají půvabné ilustrace Eriky Bornové.
 

 

Zdroj:

Každý z nás se nejspíš občas drží za hlavu nad prázdnou peněženkou a říká si, jak by bylo skvělé, kdyby měl o něco víc peněz. Přejeme si být bohatí. Autorka téhle knížky se diví, proč tedy nejsme.

Nejdříve zjistíme, proč je někdo opravdovým magnetem na peníze, zatímco jiný má kapsu neustále prázdnou. A hned potom si formou jednoduchých, avšak účinných cvičení osvojíme správný postoj k penězům, zbavíme se škodlivých myšlenek a naučíme se naslouchat svým skutečným přáním. Chcete-li změnit svou finanční situaci, může být tahle knížka prvním krokem na cestě k příjemnější budoucnosti.
 

 

Zdroj:

Máte nějaký problém, se kterým nemůžete hnout?Něco byste rádi vylepšili, něčeho dosáhli, ale předem to vzdáváte se slovy: „Čarovat bohužel neumím.“
Ale to víte, že umíte!

Jenom to možná ještě nevíte, a právě proto je tady naše kouzelnická učebnice. Nenajdete v ní nic složitého, učeného a nepochopitelného, zato naopak mnoho zábavného, úsměvného a snadného. A hlavně – účinného! 

Zveme vás tedy na moderní čarodějnický seminář, ve kterém nasbíráte spoustu praktických zkušeností, ale rozhodně nebudete umírat nudou.

 

Zdroj:

Humorolog Václav Budinský židovské anekdoty sbírá, analyzuje a zpracovává již více než třicet let. Na základě svých poznatků, zkušeností a také lásky k nim připravil, vybral a literárně upravil ty nejlepší z nejlepších. Jedná se o skutečné skvosty tohoto žánru, které jsou v knize rozdělené do deseti logických kapitol (například o dětech, nevěře či manželství). 

 

Zdroj:

Autorka Petra Veselá patří mezi "kávové" odborníky. Má svou kavárnu a vědomosti o kávě předává dál na školeních. Proto se rozhodla napsat knihu, aby se o správné přípravě kávy a jejích možnostech dozvěděla i širší veřejnost.

Seznámíme vás s historií kávy, dozvíte se o tom, jak se dostala do celého světa, jak se pěstuje, zpracovává a praží. Existují různé druhy a odrůdy kávy a každá z nich má svou specifickou chuť, to, jak káva chutná, ovlivňuje také pražení, mletí, uchovávání.
 

 

Zdroj:

Novou knížku plnou pohádek, které od Jana Wericha známe, ale i neznáme, přichystalo nakladatelství Albatros pro všechny čtenáře, kteří milují nestárnoucí humor a poetiku tohoto jedinečného autora.

Sbírka obsahuje Werichovy bajky a pohádkové prózy z autorova posledního tvůrčího období, převážně z let 1959–1973. Do patnácti pohádek se začtou nejen menší čtenáři, ale také dospělí.

 

Zdroj:

Knížka klasických českých pohádek vás dovede pohádkovými cestičkami do času, kdy Země byla ještě mladá a lidé se teprve začínali učit žít. Občas se jim do toho připletlo peklo i s Luciferem, někdy i sám Pánbůh. Tenkrát ještě nebe a peklo nebyly od sebe tak daleko a vycházely spolu i s lidmi spíš po sousedsku, i když každý za svým plotem. S půvabnými ilustracemi Aleny Janouškové.
 

 

 

Zdroj:

Při příležitosti nedožitých 75. narozenin Ivy Hercíkové si připomínáme tuto všestranně talentovanou spisovatelku jako autorku půvabných pohádek.

První vydání obrázkové knížky O štěňátku zachycuje roztomilé štěňátko ve zcela nových dobrodružstvích, např. Jak začal padat na dvorku sníh nebo Jak štěňátko navštívilo anděla. Kniha navazuje na legendární příběhy zvědavého štěňátka, které v roce 1960 proslavil animovaný film Zdeňka Millera Jak sluníčko vrátilo štěňátku vodu.
 

 

Zdroj:

Stačí jeden blbec ve vašem okolí a všechno se obrátí vzhůru nohama. Blbec má totiž pouze jeden jediný cíl. Zničit naše štěstí a otrávit nám život. Naštěstí se blbcům můžeme účinně ubránit. Chcete vědět jak? Právě to vás naučí kniha humorologa Václava Budinského Věčný boj s blbcem (aneb jak na ně).   
 

 

Zdroj:

Nové vydání legendární knihy o češtině, jejíž krátké kapitoly věcně a utříděně, vtipně, s humorem a ironií, rozhněvaně i kriticky popisují a analyzují to, jak se vyjadřujeme. Nenechte si ujít poutavé vyprávění o naší mateřštině, o úžasné kulturní stavbě podobné chrámu i tvrzi.

Kniha je nejen odborným výkladem, ale především vyznáním lásky k českému jazyku.
 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Slavte Vánoce i s přáteli!

Slavte Vánoce i s přáteli!

Vánoce jsou v našich krajích svátkem čistě rodinným. Přesto zkuste ještě před svátky oslavit „malé Vánoce“ také s lidmi, s nimiž nejste nijak…

Akční letáky