Bonnie: Za postižením pátého dítěte stojí zřejmě fakt, že rodila až ve 44 letech

Kitty s Downovým syndromem
Kitty s Downovým syndromem

S Downovým syndromem se dá žít. Horší situace je, když se přidají další nepříjemné komplikace. I s nimi se ale malá Kitty pere se ctí.

Bez šance

Manželé byli už čtyřnásobnými rodiče, a tak si nepřipouštěli, že by je štěstí mohlo opustit a přinést jim do života skutečnou zkoušku. Už měli doma tři teenagery a jedno batole, když Bonnie popáté otěhotněla. Toužili po holčičce a na ultrazvuku se jejich přání potvrdilo. Bohužel vyšetření ve dvacátém týdnu odhalilo mnohem víc. A nadšeným rodičům ztuhl úsměv na tváři. Downův syndrom by byl zřejmě tou nejmenší překážkou, bohužel malý uzlík musel bojovat i se třemi srdečními vadami a poruchou žaludku. Radostná zpráva měla rázem nepříjemnou pachuť, kterou přiživovali lékaři svými prognózami. Holčičce nedávali po případném porodu více než pár hodin života.

Bojovnice

Ve 36. týdnu proběhl bezproblémový porod a roztomilá Kitty poprvé spatřila světlo světa. Lékaři i rodiče s napětím očekávali, co se bude dít, ale malá bojovnice na sobě nedala zdravotní komplikace znát. Musela podstoupit několik náročných operací srdce, kvůli potížím s trávením byla krmena pouze tekutou stravou a postižení Downovým syndromem dodnes vyžaduje nepřetržitou péči, ale je to už téměř dva roky, co se Kitty potutelně usmívá a s každým novým dnem dává diagnóze na frak.

Kitty se s nepříznivou diagnózou nepáře a žije si po svém.

Pokračování příště!

I když je a bude zřejmě celý svůj život, jehož délku nedokáže nikdo odhadnout, závislá na pomoci druhých, v nemocnici bude mít druhý domov a čeká ji ještě spousta operací a invazivních zákroků, které zocelí srdce i trávicí systém, její úsměv je pro celou rodinu hnacím motorem.

Poznává své nejbližší, baví se, mumlá, pozoruje a dokonce i sedí a čas od času se postaví. Rodiče jsou připraveni na nejhorší, ale ona ten balvan z nepřízně osudu sune úspěšně před sebou. Má oporu nejen ve svých milujících rodičích, ale pozorný k ní je i malý bratříček a tři starší sourozenci dokonce bez problémů dokážou zastoupit rodiče. "Naše malé děti mají vlastně dvoje rodiče, mne a manžela a pak naše tři starší děti. Věřím, že zapojení do výchovy mladších sourozenců bylo to nejlepší, co jsme pro ně mohli udělat. Jednou z nich budou skvělí rodiče," prohlásila Bonnie.

Spouštěč

Těžko říct, co za zdravotními problémy Kitty stojí. Možná vyšší věk rodičů, možná je to jen hloupá shoda náhod. Existují statistiky, ale ty jsou založené především na náhodách. Se skutečnými osudy a dispozicemi příliš nepočítají. Každopádně Bonnie svého rozhodnutí mít pět dětí nelituje a péči o velkou rodinu si užívá.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky