Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Vyhlášené kempy v Česku: Krásná rodinná dovolená, která vás nezruinuje!

Zdroj: shutterstock
Prohlédněte si všechny fotografie (6)

České kempy jsou poslední roky zase na vrcholu a po letech, kdy všichni hojně vyjížděli za stejným servisem do Chorvatska, a trpěli na dálnici, se těší velké oblibě!

Divoká Šárka

Pro obyvatele Prahy, blízkého okolí nebo turisty Šáreckým údolím je kemp Džbán ve Vokovicích vysvobozením z betonového pekla. Voda je sice ledová, ale důvod je vcelku milý. Je braná z místních potůčků a děti se odradit beztak nenechají. Možnost stanování, skromně vybavené chatky, parkování přímo v kempu, základní vybavení pro zálesáckou stravu, místo pro grilování, půjčovna kol, restaurace a zázemí sportovního klubu Aritma patří mezi největší lákadla kempu, kde si každý najde svůj koutek.  

Milovice u Hořic

Nedaleko Podkrkonoší se nachází malý kemp, kde najdou všichni dostatek zábavy i prostoru k odpočinku. Dominantou je ohromný bazén se spoustou atrakcí a her, restaurace, bary a kiosky. Zahrajte si kuželky, minigolf,  tenis nebo volejbal, zapojte se do cvičení s kettlebellem. Relaxujte na masáži nebo u kadeřníka. Je tu dostatek místa pro stany i karavany a zázemí útulných chatek. Když kemp omrzí, je kam vyrazit - ZOO, Nechanice, Hrubá skála, Trosky, Hořice.

Sedmihorky

Sedmihorky patří mezi kempy, které cílí přímo na rodiny s dětmi a snaží se připravit pro špunty i dospělé maximum aktivit a útulné zázemí. Připraveny jsou pro vás chatky, safari stany nebo indiánská týpí, skromná pláž hned u rybníka, připojení k internetu, restaurace a kiosky pro dospělé. Dále pak možnost rybolovu, podpora Střediska ekologické výchovy, minigolf, potlachy, výlety do "hruboskalska" a farma s domácími zvířaty pro děti.

Branná

Vyhlášený vodácký kemp mezi Vyšším Brodem a historickou perlou Českým Krumlovem má hodně co nabídnout na vodě i na souši. Zvolíte pohodlí dřevěných chatek, dobrodružství ve stanech a indiánských domcích nebo kompromis v podsadových přístřešcích? Pro milovníky vody jsou k dispozici loďky, rafty nebo paddleboardy, pro suchomilce dráha na kuličky, hustá síť zajímavých míst pro ty, které se zajímají o geocaching, wi-fi, naučné stezky, restaurace, bary a živé kozy.

Výr

Kemp Výr platí za jeden z nejlepších. Právem! Ubytování v chatkách nebo karavanech je možné, ale přednost dostávají vlastní stany. Zažijete tu dovolenou s vyváženou dávkou dobrodružství, výletů a odpočinku. Kemp nabízí vybavení pro různé hry, přístup k písčité pláži, stánky a ohniště. Obklopují ho lesy, které jsou rájem pro houbaře.

Frenštát pod Radhoštěm

V podhůří Beskyd se nachází nenápadný autokemp. Je složen z několika částí - ubytování, zábavy a aquaparku. Návštěvníci mají přístup všude a mohou si užít všeho naplno. Se stanem tu nepochodíte, upřednostňují přenocování v karavanech nebo chatkách, které se mohou napojit na venkovní přívody vody a wi-fi sítě. Nechce-li se vám vařit, restaurace zajistí polopenzi nebo připraví grilovačku. Zatímco vy budete opékat špekáčky, děti se zabaví na sportovišti, zahrají si kuželky nebo tenis.

Dovolená v kempu

Strážnice

Strážnický kemp je přehlídkou všeho. Ubytovat se můžete v chatkách i vlastních přístřešcích, jídlo si připravte na svém vařiči nebo skočte do místní restaurace. V areálu se nachází velký bazén s tobogánem, spousta her, ohniště a půjčovna kol. Většina návštěvníků využívá kemp jako zajímavý výchozí bod pro cestování po okolí - přístaviště, skanzen, campanilla, Oskovec, Petrovské louky, Váté Písky nebo Baťův kanál.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky