Kdo jsou INDIGOVÉ DĚTI? Nemáte je doma?

Kdo jsou indigové děti? Nemáte je doma?
Více fotografií k článku:
12 fotografií

Možná jste již zaslechli cosi o zvláštních dětech, které jsou už na první pohled jiné než jejich vrstevníci, jinak se chovají, jinak mluví a podle barvy jejich aury se jim říká indigové. Jak to ale s takto označovanými dětmi ve skutečnosti je? Prohlédněte si galerii indigových dětí, podobá se některé vašemu dítěti?

Jako indigové jsou označovány děti, které by se měly v posledních letech objevovat na naší planetě. Jde o jedince, kteří disponují specifickými vlastnostmi a schopnostmi. Jejich úkolem je dosáhnout toho, aby Země začala vzkvétat a byla lepším místem pro život. Dle názorů tvůrců této teorie mají dokonce různé až paranormální schopnosti, mezi něž patří i schopnost číst myšlenky druhých.

Stoupenci věří, že tento typ dětí se zde začal objevovat z toho důvodu, aby nás upozornil na současný stav světa a nutnost jeho zlepšení. Jejich hlavním posláním jsou snaha o nastolení míru a pořádku, odstranění zkorumpovaných institucí a přechod k alternativním druhům medicíny a léčení.

Jiné děti

Dalo by se říci, že indigové děti jsou identifikovatelné na první pohled. Tyto děti mají prý hluboký, pronikavý pohled, kterým se rozhlížejí po světě prakticky už od narození. Na svůj věk jsou nečekaně moudré, pronášejí věty, které náleží spíše dospělým. Indigové děti jsou až nadprůměrně inteligentní, jde jim prakticky vše, na co sáhnou. Bývají velice kreativní, rády něco tvoří. Mají silně vyvinutý cit pro spravedlnost, nespravedlnost se jich hluboce dotýká. Jde také o děti nezávislé, které si umí samy poradit a vždy jednají čestně a na rovinu, nelžou a nevymýšlejí si. Mívají ale bohužel problémy s autoritami, těžko se s nimi smiřují. Hranice, které děti, jak známo, potřebují ke svému zdárnému vývoji, by měly být vytýčené i indigovým dětem, ovšem ty je musí nejdříve akceptovat ze své vlastní vůle.

Je i vaše dítě indigové?

Máte doma dítko, které nepotřebuje dlouhý spánek a k regeneraci mu stačí jen pár hodin odpočinku? Je možné, že je jedním z indigových dětí! Ty podle teorie Nancy Ann Tappe nepotřebují dlouho spát, ovšem bývají více dráždivé na podněty, je snadné je přetížit, častěji také pláčou a jsou silně empatické. Co se trestů týká, tak s nimi rodiče takových dětí moc nepochodí. Tresty nejsou dětmi akceptovány a neodbudete je ani jednoduchým vysvětlováním. Chtějí o všem diskutovat a podílet se na konsensu. Důvěřujte jim, umí hledat správná a nová řešení.

Prohlédněte si galerii indigových dětí, podobá se některé vašemu dítěti?

Pojem "indigové děti" vznikl na konci sedmdesátých let minulého století. Celý koncept vytvořila parapsycholožka Nancy Ann Tappe, jenž se pokládá také za médium (parapsychologie je široká disciplína zabývající se jevy, které se vymykají základním pěti smyslům, tzv. paranormálními jevy). Tappe si prý začala všímat, že se rodí stále více dětí s převážně modrou aurou a od toho tedy vzniklo ono označení indigové děti. Myšlenka byla zpopularizovaná později v roce 1999 knihou The Indigo Children: The New Kids Have Arrived (Indigové děti: Nové děti právě přišly), kterou napsali manželé Lee Carroll a Jan Tober.

Jak se starat o indigové dítě

  • Indigové děti se ale nezabývají jen samy sebou, silně vnímají okolní dění, hlavně tedy jeho energii. Často jsou to ale samotáři, hlavně ve školním věku bývají vyčleněny z kolektivu. Zajímavé také je, že se v dětech snoubí kvality obou pohlaví, nejsou to tedy klasičtí kluci nebo klasické holčičky se vším co k tomu patří.
  • Je důležité vědět, že tyto děti potřebují podporu pro to, aby nalezly samy sebe, podle tvrzení Nancy Ann Tappe jsou tu proto, aby zlepšily tento svět. Pokud se rozvinou, pomohou nám všem k lepšímu světu a harmonii v něm.
  • Pokud jste po přečtení předešlých řádku nabyli dojmu, že máte doma indigové dítě, možná by se vám mohly hodit následující rady:
  • Dětem za žádných okolností nelžete. Vždy jim odpovídejte upřímně a čestně, ovšem tak, aby to odpovídalo jejich zralosti.
  • Manipulace se vám určitě nevyplatí.
  • Zkuste na ně nahlížet jako na sobě rovné bytosti, nebo dokonce vyšší bytosti než jste vy sami. Každopádně je respektuje, ony si to zaslouží.
  • Máte doma dítě, které prožívá spousty emocí, naučte se s nimi pracovat, ochraňovat je, ale i citlivě usměrňovat. Mějte na paměti, že jejich časté změny nálad jsou způsobovány tím, že jednoduše přebírají emoce a energie ostatních. Nezlobte se proto na ně.
  • Zkuste je seznámit s teorií o indigových dětech, o jejich poslání. Pomůžete jim se lépe vyrovnat s pocity, které prožívají, budou se tak moci snáze soustředit na svou cestu.

Líbí se vám Kafe.cz? Čtete rádi naše články? Přidejte se k nám i na Facebooku!

Mohlo by vás také zajímat: FOTOGALERIE: 25 momentů, kdy je dítě NA ZABITÍ! Může se tomu rodič vůbec smát?
 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek