Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kdo je krásný, je úspěšný. Nevěříte?

Zdroj:

Říká se, že náš vzhled je náš osud. Je to tak. Dvoumetrová metráková slečna může skrývat duši pampelišky, na trhu práce a reprodukce jí to ale nepomůže.

Foto: Isifa

Naopak krůta s kukučem Audrey Hepburnové má vystaráno. A teď překvapení: u mužů to má být velmi podobné!

Několik zahraničních studií se v poslední době shodlo, že hezčí lidé více vydělávají a jsou v životě úspěšnější. Pokud jde o ženy, nejedná se o žádnou převratnou novinku.

Ze světa půvabu

  • herečky Kate Winsletová, Rachel Weiszová, Salma Hayeková, Emma Thompsonová a další vytvořily spolek proti kosmetické chirurgii. „Odmítáme tuto příšernou dobu, kdy každý potřebuje v šedesáti letech vypadat na třicet,“ říkají.
  • krásní lidé raději investují do sebe než do svých blízkých. Proto jejich vztahy většinou nemají dlouhého trvání.
  • proslulá sociální síť BeautifulPeople.com se stala terčem útoku hackerů. K více než 70 000 důkladně prověřeným nejkrásnějším lidem planety se z legrace připojilo na 50 000 vyložených ošklivců. Web se jich teď bude pracně zbavovat.
  • ekonomové spočítali, že krásní mužové v USA vydělávají v průměru o 15 procent víc než jejich nehezcí kolegové. U žen takovéto porovnání není možné, neboť ty ošklivé většinou zůstávají v domácnosti.
  • krásných lidí je více v soukromé sféře než ve státních službách.
  • ekonomové v souvislosti s platy razí pojmy prémie za krásu a pokuta za ošklivost. Pokuta bývá výrazně vyšší než prémie.
  • podle nového průzkumu zveřejněného v časopise Newsweek při pracovních pohovorech půvab ženám pomáhá, zatímco mužům spíše škodí. Vzhled je přitom považován za třetí nejdůležitější kritérium (vzdělání je až čtvrté)

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky