Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Katie: Po velkém ultrazvuku plakala, dnes ale postižení syna vnímá jako dar

Camden Whiddon
Camden Whiddon
Zdroj: Instagram
Camden Whiddon

Katie Whiddon vlítla do jiného stavu hned na prahu dospělosti. V 18. týdnu těhotenství jí lékař sdělil zdrcující zprávu: plodu se nevyvíjejí končetiny. Přestože netušila, co budoucnost přinese, Katie se rozhodla si dítě ponechat.

"Nevěděla jsem, co mám očekávat. Myslela jsem, že chlapeček bude jen ležet a nevnímat okolí. Navíc mi bylo čerstvých devatenáct, nebyla jsem si jistá, jestli takovému dítěti budu dobrou mámou," svěřila se rodačka z Texasu na sociálních sítích. Přesto myšlenky na potrat zavrhla a dítě donosila.

Když se malý Camden narodil, lékaři mu diagnostikovali syndrom amelia-phocomelia, jehož vinou se dítěti špatně vyvíjejí končetiny. Camdenovi se správně nevyvinula ani jedna. Nohy nemá vůbec, místo ručiček má jen krátké pahýly.

"Když mu byly asi dva měsíce, po očku jsem ho sledovala ze své postele. A on se najednou začal pažemi ohánět po hračkách," vyprávěla Katie. "V tu chvíli jsem pochopila, že to nebude ležák, ale bojovník, a byla jsem neskonale šťastná."

Camden Whiddon

Letos v říjnu bude Camdenovi šest let. Pohybuje se vzpřímeně, zdolává schody, umí kreslit, sám si umyje obličej a vyčistí si zuby, bez problémů se sám nají. Hlavně se ale vzorně stará o své dva mladší sourozence. Bráškovi podává dudlík, se sestrou vyvádí psí kusy.

"Lidi na ulici nás většinou litují. Netuší přitom, že Camden žije normální veselý život hravého dítěte," říká maminka. "Nikdy nebudu litovat, že jsem těhotenství neukončila. Camden je pro mě dar, hodně jsem se od něj naučila."

Katie věří, že se její syn nenarodil jen tak náhodou a jednoho dne bude pomáhat druhým zvládat jejich překážky. "Říkejte tomu mateřská intuice, ale já to tak cítím," dodala mladá maminka.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky