Výlov rybníka Rožmberk

Kdy a kde: 10. až 12. října 2014, Třeboň

Proč se tam vydat: Nenechte si ujít výlov největšího českého rybníka Rožmberka, který je naplánován na dny 10. až 12. října. Kousek od Třeboně ochutnáte spoustu rybích specialit, ale i víno, burčák a pivo.

Podrobnosti: V roce 2014 opět vydá své bohatství největší český rybník Rožmberk. Rybářství Třeboň na výlovu předvede vrchol tradičního rybářského řemesla. Uvidíte jak zátahy, tak vlastní výlovy. Vylovené ryby budou v prodeji na několika místech. Pro návštěvníky budou připraveny rybí speciality z Třeboňského kapra a dalších sladkovodních ryb, víno a burčák ze Znovín Znojmo, pivo Bohemia Regent a doprovodný program. Výlov rybníka začíná vždy brzy ráno. Již okolo 7. hodiny ranní rybáři zatahují ryby do sítí, je to asi to nejzajímavější co můžete při výlovech vidět. Rybník Rožmberk je svou rozlohou 647 ha největším rybníkem nejen Třeboňska, ale celé České republiky. Rožmberk leží 2 km severně od města Třeboně. Do Třeboně můžete zavítat také 18. až 21. listopadu, kdy bude vyloven rybník Svět.

Nejlepší začátek výletu? Kudyznudy.cz!

Vybírejte z tisíců turistických tipů a objevujte Česko.

Na stránkách Kudyznudy.cz na vás čeká přinejmenším 40 000 různých možností, kde v Česku strávit víkend i delší dovolenou. Najdete tu spoustu bohaté inspirace, a tak si tu svůj výlet můžete naplánovat přesně podle svých představ. Šťastnou cestu!

Zámecké jezdecké slavnosti na zámku Kačina

Kdy a kde: 11. října 2014, Svatý Mikuláš

Proč se tam vydat: Tradiční zámecké slavnosti s Hubertovou jízdou zámeckou oborou se konají na Kačině v sobotu 11. října. Zámek Kačina leží v obci Svatý Mikuláš na Kutnohorsku. Během dne vás čeká Hubertova jízda oborou, prohlídka empírového zámku a mimořádně i zámecké konírny, tržnice, hudba. Ochutnáte zvěřinu, bohdanečskou pálenku a kutnohorský burčák.

Podrobnosti: Obdivovat budete jezdecké ukázky Cirkus Humberto na koních, Barokní Pas de deux, Noc na Karlštejně v podání koní Kinských, skokovou ukázku minikoní a samozřejmě Hubertovu jízdu zámeckým parkem se slavnostním nástupem, skokovou částí a dekorováním. Program ale nebude pouze o koních. Uvidíte dále westernovou show, výstavu palných zbraní a dobových uniforem s výkladem, RC modely letadel, přehlídku veteránů, veselou kovárnu nebo podzimní suché vazby. Chybět nebude ani hudební program. Uslyšíte koncert lesních rohů, operní árie, uvidíte country tance. Program doplní pohádka, přehlídka společenských šatů, dobový fotoateliér, výstava fotografií a obrazů.

Více tipů na výlety po Česku na Kudyznudy.cz!

Hradní hodokvas na Slezskoostravském hradě

Kdy a kde: 11. a 12. října 2014, Ostrava

Proč se tam vydat: Na Slezskoostravském hradě se budeme bavit a hodovat! Ve dnech 11. a 12. října se v Ostravě koná akce pro všechny fanoušky dobrého jídla a pití. Hradní hodokvas je tradiční lidový jarmark zaměřený na jídlo a pití, spojený s prodejem lidově uměleckých výrobků a ukázkami řemesel.

Podrobnosti: Na Slezskoostravském hradě akci otevře v sobotu v 10:00 hodin král hodokvasu Bakchus se svojí družinou. Přiveze se na voze ozdobeném ovocem a dekoracemi z jídla za doprovodu žen, které ponesou mísy jídla a džbány vína. Ceremonii vystřídá bohatý program - lidová hudba a tance, divadélka pro malé i velké, soutěže v pití a jídle, hry pro děti. Hrad ožije dávnými časy. Uvidíte dobové kostýmy, domácí zvířata a tradiční řemesla. Nebude chybět pravá hradní zabíjačka. Tradičně nebude chybět doprovodná akce Festival a výstava vína, která začne již v pátek. K degustaci i ke koupi budou stovky vzorků od vybraných vinařů. Můžete si také prohlédnout hrad. Navštivte hradní věž se stálou expozicí historie hradu a města Ostravy nebo s expozicí panenek. Na nádvoří uvidíte například ukázky prostředků útrpného práva a také hradní kašnu.

Další tipy na výlety po Česku na Kudyznudy.cz!