Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kam na víkend: Výlov Rožmberka, zámecké slavnosti a hodokvas na hradě

Snad to počasí dovolí a budete moci strávit druhý říjnový víkend venku. Přinášíme tipy, která zajímavá místa si vybrat. Za rybími specialitami se vydejte na výlov rybníka Rožmberka, za jezdeckými slavnostmi na zámek Kačina a za hodováním na Slezskoostravský hrad.

Zdroj: Kudy z nudy Výlov rybníka Rožmberk

Kdy a kde: 10. až 12. října 2014, Třeboň

Proč se tam vydat: Nenechte si ujít výlov největšího českého rybníka Rožmberka, který je naplánován na dny 10. až 12. října. Kousek od Třeboně ochutnáte spoustu rybích specialit, ale i víno, burčák a pivo.

Podrobnosti: V roce 2014 opět vydá své bohatství největší český rybník Rožmberk. Rybářství Třeboň na výlovu předvede vrchol tradičního rybářského řemesla. Uvidíte jak zátahy, tak vlastní výlovy. Vylovené ryby budou v prodeji na několika místech. Pro návštěvníky budou připraveny rybí speciality z Třeboňského kapra a dalších sladkovodních ryb, víno a burčák ze Znovín Znojmo, pivo Bohemia Regent a doprovodný program. Výlov rybníka začíná vždy brzy ráno. Již okolo 7. hodiny ranní rybáři zatahují ryby do sítí, je to asi to nejzajímavější co můžete při výlovech vidět. Rybník Rožmberk je svou rozlohou 647 ha největším rybníkem nejen Třeboňska, ale celé České republiky. Rožmberk leží 2 km severně od města Třeboně. Do Třeboně můžete zavítat také 18. až 21. listopadu, kdy bude vyloven rybník Svět.

Nejlepší začátek výletu? Kudyznudy.cz!

Vybírejte z tisíců turistických tipů a objevujte Česko.

Na stránkách Kudyznudy.cz na vás čeká přinejmenším 40 000 různých možností, kde v Česku strávit víkend i delší dovolenou. Najdete tu spoustu bohaté inspirace, a tak si tu svůj výlet můžete naplánovat přesně podle svých představ. Šťastnou cestu! 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU